• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده‌ی مردم جهرم در مجلس:

مدارس برکت تا پایان بهمن به بهره‌برداری می‌رسد

رییس کمیسیون عمران و نماینده‌ی مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای تعهدات در حوزه‌های مختلف را پیگیری می‌کند، گفت: مدارس تعهد شده بنیاد برکت در شهرستان جهرم تا بهمن امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه‌ی فارس با اشاره به جلسه‌ی بررسی و پی‌گیری اقدامات اشتغال‌زایی و زیربنایی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: به‌طور جدی پی‌گیر تعهداتی هستیم که در حوزه‌ی اشتغال‌زایی و مشارکت‌های اقتصادی و در حوزه‌ی عمران، احیا و آبادانی در شهرستان جهرم داشته‌ایم و در جلسه‌ی امروز این پروژه‌ها بررسی و زمان بهره‌برداری‌شان مشخص و تعیین شد .

وی افزد: بر این اساس، مدارس برکت تعهد شده تا پایان بهمن ۹۷ ، خانه‌های بهداشت تا ۳ ماه آینده و مساجد برکت تا مهر ۹۷ به بهره‌برداری خواهند رسید .

رضایی با اشاره به اینکه بنیاد برکت بنا بر سیاست‌های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، به حوزه‌ی اشتغال‌زایی ورود کرده است، گفت: در حال حاضر ۷۵ درصد فعالیت‌های بنیاد برکت معطوف به مشارکت در حوزه‌ی اشتغال و مابقی به پروژه‌های عمرانی اختصاص دارد .

او با بیان اینکه رویکرد جدید فعالیت‌های بنیاد برکت تولید، اشتغال، ماندگاری و عدم مهاجرت از روستاها به شهرها را به همراه دارد، خاطرنشان کرد: در کشور ما خلأ اشتغال وجود دارد و فراهم کردن شرایط اشتغال و ارائه‌ی تسهیلات ارزان‌قیمت به خصوص در مناطق محروم روستایی توسط نهادهایی چون بنیاد برکت همراه با حمایت و پشتیبانی و آموزشی که از متقاضیان شغل دارند، می‌تواند در بهبود وضعیت معیشت مردم بسیار تأثیرگذار باشد و زمینه‌ ماندگاری آن‌ها را در این مناطق مهیا کند.

رضایی بنیاد برکت را نهادی جهادی و قابل اعتماد و اطمینان ذکر و اضافه کرد: رویکرد بنیاد برکت، فعالیت در مناطق محروم و روستاهایی است که کم‌تر به آن‌ها توجه شده و انتظار می‌رود با این حضور توجه به مردمان کم‌درآمد و آسیب‌پذیر مناطق محروم که صاحبان اصلی انقلاب هستند، بیش‌تر شود .

نماینده‌ مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خوشبختانه اجرای پروژه‌هایی که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت متولی آن است، علاوه بر برخورداری از استانداردهای لازم، سرعت مناسبی دارند و غالباً در زمان مقرر به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: در حال حاضر، پروژه‌های نیمه‌کاره‌ی زیادی در کشور داریم که عمرشان به ۲۰ سال می‌رسد و فرآیند ساخت‌شان آن‌قدر طولانی شده که دیگر توجیه فنی و اقتصادی ندارند .

وی با ابراز خوشنودی از اینکه فعالیت‌های محرومیت‌زدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت در این مناطق چشم‌گیر است، گفت: این بنیاد، مأمنی است برای نمایندگان مردم، استانداران و فرمانداران که برای رفع مشکلات به آن مراجعه کرده و هیچ‌گاه هم دست خالی بازنمی‌نگردند .

رضایی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در حوزه‌ی اشتغال‌زایی در شهرستان جهرم، از ارائه‌ی پیشنهادهایی در زمینه‌ی تولید و فرآوری گیاهان دارویی گلخانه‌ای ارائه شد که در قالب طرح‌های توانمندسازی اقتصادی اجتماع ‌محور بنیاد برکت قابل سرمایه‌گذاری و اجراست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: