• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-2376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس بیمارستان خلیلی شیراز:

سالانه ۲۰ هزار عمل جراحی در بیمارستان خلیلی انجام می‌شود

رییس بیمارستان خلیلی شیراز گفت: در بیمارستان خلیلی شیراز به عنوان یک بیمارستان تخصصی، سالانه ۲۰ هزار عمل جراحی انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس رضا کبودخانی شنبه ۱۶ تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تصمیم‌گیری در این بیمارستان، حتی در مورد کوچکترین کارها، با مشورت و خرد جمعی انجام می‌شود، گفت: این مرکز با بیش از یک‌هزار و یکصد مراجعه در ماه به طور متوسط، بعد از بیمارستان شهید دکتر فقیهی، بیشترین تعداد مراجعه را دارد .

رییس بیمارستان خلیلی شیراز با اشاره به انجام ۲۰ هزار عمل جراحی تخصصی هر سال در این مرکز آموزشی درمانیٰ گفت: سال گذشته نخستین پیوند شبکیه چشم در کشور در این بیمارستان انجام شد .

او درصد رضایتمندی بیماران بستری در این مرکز در سال ۹۶ را بیش از ۸۰ درصد عنوان و اضافه کرد: از مهمترین اقدامات اخیر این مرکز می توان به برگزاری نخستین همایش آموزشی آندوسکوپی گوش، راه اندازی به‌روزترین و مجهزترین دستگاه RETCAM ۳ در استان فارس، راه اندازی درمانگاه بیهوشی و امکان پرداخت الکترونیک و راه اندازی امکان پرداخت الکترونیک در بخش‌های پاراکلینیکی اشاره کرد .

کبودخانی گفت: بیمارستان خلیلی از سال ۱۳۴۵ با زیربنای حدود دو هزار و ۵۰۰ متر مربع با ظرفیت ۲۵ تخت بستری کار عملی خود را آغاز کرد و به تدریج با همت مدیران و مسئولان، در سال‌های گذشته نسبت به ترمیم و توسعه آن اقدام شد که در حال حاضر با ۱۵۰ تخت مصوب و ۸۶ تخت فعال در زیربنای حدود سه هزار و ۹۰۰ مترمربع در حال خدمت‌رسانی به مراجعان است .

او ادامه داد: این بیمارستان با بهره‌مندی از دانش و تجارب اساتید دانشگاه، پزشکان متخصص و کارکنان، به عنوان یک مرکز منحصر به فرد تخصصی و فوق تخصصی چشم و گوش و حلق و بینی در جنوب کشور فعالیت دارد و در سال ۱۳۹۵ موفق به کسب رتبه درجه یک اعتباربخشی شد .

کبودخانی گفت: بیمارستان خلیلی شامل بخش‌های درمانی اورژانس، چشم، گوش حلق بینی، جراحی سر و گردن، اتاق عمل و ریکاوری و بخش های پاراکلینیکی که شامل آزمایشگاه، پاتولوژی، رادیولوژی، OCT ، سونوگرافی چشم، ادیومتری، گفتار درمانی و داروخانه است و بیماری‌های شایع چشم از جمله کاتاراکت، بیماری‌های شبکیه، استرابیسم، گلوکوم، پارگی قرنیه و اسکلرا و بیماری های شایع گوش حلق بینی از جمله بیماری‌های لوزه، سینوس، گوش، حنجره، تارهای صوتی و زیبایی بینی، در این بیمارستان درمان می‌شود.

به گفته‌ی رییس بیمارستان خلیلی انجام اعمال جراحی ویژه چشم از جمله پیوند قرنیه با جدیدترین روش‌ها، شبکیه چشم با تجهیزات نوین، آب سیاه مادرزادی و گذاشتن شانت، برداشتن تومورهای چشم، افتادگی پلک، معاینه‌های زیر بیهوشی نوزادان و لیزر درمانی چشم برای نوزادان نارس (ROP) و همچنین اعمال جراحی ویژه گوش و حلق و بینی از جمله کاشت حلزون شنوایی، زیبایی بینی، شکاف کام و لب در کودکان، انواع سرطان‌های سر و گردن و اندوسکپی سینوس، از دیگر خدمات این مرکز فوق تخصصی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: