• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1280-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور در شیراز برگزار می‌شود

دبیر اجرایی چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور از برگزاری این المپیاد ویژه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از 27 تیرماه تا 19 مرداد به میزبانی دانشگاه شیراز امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، فرهاد دریانوش شنبه 16 تیر در یک نشست با اعلام خبر فوق بیان کرد: این المپیاد با حدود سه هزار و 500 دانشجوی دختر و چهار هزار و 500 دانشجوی برگزار  می‌شود.

وی با بیان اینکه از مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های استان فارس نیز حدود 150 ورزشکار پسر و 112 ورزشکار شرکت خواهند کرد، افزود: با هماهنگی دانشگاه شیراز، دانشگاه‌های مبدا موظف‌اند برای تمام ورزشکاران کارت بیمه و گواهی سلامت صادر کنند.

دبیر اجرایی چهاردهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور یادآور شد: دانشگاه شیراز با هماهنگی با اورژانس فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز  و هیات ورزشی پزشکی استان فارس پوشش پزشکی خوبی را برای شرکت کنندگان در نظر گرفته است.

افزایش دو برابری هزینه‌های برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شیراز نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه هزینه برگزاری این المپیاد در سال گذشته   حدود پنج میلیارد تومان پبش‌بینی شده بود، گفت: این هزینه‌ها در دو ماه گذشته   به حدود 11 میلیارد تومان رسیده است.

غلامرضا رخشنده‌‌‌رو بازدید از اماکن تاریخی، تجاری، بازسازی و بهسازی فضای  دانشگاه شیراز، سالن‌های ورزشی، سلف، خوابگاه‌ها و...از جمله برنامه‌های جانبی در طی برگزاری این المپیاد عنوان کرد.

رخشنده‌رو با بیان اینکه این المپیاد هر دوسال یک بار برگزار می‌شود، یادآور شد: سیزدهمین دوره این المپیاد در دانشگاه فردوس مشهد برگزار شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: