• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مشخص شدن آثار برتر جشنواره عکس شیراز امروز

دبیر اجرایی جشنواره عکس شیراز گفت: آثار برتر پنجمین دوره ملی و دومین دوره بین‌المللی جشنواره عکس «شیراز امروز» مشخص شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس،‌ امید آقایی شنبه ۱۶ تیر در جمع خبرنگاران گفت: پس از پایان داوری آثار ارسالی به پنجمین دوره ملی و دومین دوره بین‌المللی جشنواره عکس «شیراز امروز»، آثار برتر از سوی هیئت داوری مشخص و اعلام شده است.

او با بیان اینکه بالغ بر ۴ هزار عکس توسط هنرمندان ملی و بین‌المللی به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی عکس شیراز امروز ارسال شده بود، گفت: امسال جشنواره در سه بخش «گردشگری و زیارت»، «عکاسی خیابانی» و بخش ویژه با عنوان «بافت تاریخی و فرهنگی شیراز» برگزار شد.

آقایی گفت: داوران این دوره 36 اثر در بخش گردشگری و زیارت، 27 اثر در بخش عکاسی خیابانی و ۳ مجموعه اثر را در بخش ویژه‌ی بافت تاریخی فرهنگی شیراز به‌عنوان برگزیده انتخاب کرده‌اند.

او ضمن یادآوری اینکه در این دوره از جشنواره 140 عکاس بین‌المللی و 503 عکاس ایرانی آثار خود را برای دبیرخانه ارسال کردند، گفت: افزون بر ۳ هزار اثر متعلق به هنرمندان داخلی و 559 اثر مربوط به عکاسان خارجی بود.

دبیر اجرایی جشنواره عکس شیراز امروز گفت: دکتر محمد ستاری، دانشیار دانشگاه تهران، اسماعیل عباسی پیشکسوت عکاسی، کیهان ولی‌نژاد، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر شیراز، فاطمه کهنسال، مدرس دانشگاه فرهنگ و هنر البرز، علی سامعی، عضو فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی و انجمن عکاسی آمریکا، سجاد آورند، عکاس و فیلم بردار و بنیامین آل علی عکاس خبری و مستندساز اجتماعی داوران این دوره از جشنواره را عهده‌دار بودند.

به گزارش ایسنا، پنجمین دوره جشنواره ملی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی عکس «شیراز امروز» به همت اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: