بزرگداشت هجدمین سالگرد ارتحال آیت‌الله آیت‌اللهی در جهرم برگزار می‌شود


عكس  17:46:26 1397/04/16
974-1082-5 كد خبر

همزمان با مراسم ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع)، مراسمی به مناسبت هجدهمين سالگرد وفات آيت‌الله سید حسین آيت‌اللهی، امام جمعه‌ی فقيد جهرم، برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، شامگاه یکشنبه 17 تیرماه و بعد از نماز مغرب و عشا با حضور آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در فارس، مراسم عزاداری شهادت رییس مذهب شیعه حضرت امام صادق(ع) و بزرگداشت هجدهمین سالگرد ارتحال آیت‌الله سید حسن آیت‌اللهی در جهرم برگزار می‌شود.

مرحوم آیت‌الله سید حسین آیت‌اللهی، قبل از انقلاب  امام جمعه بود و بعد از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی به عنوان اولین نماینده ولی فقیه در جهرم معرفی شد.

سید حسین آیت‌اللهی فرزند سید عبدالمحمد آیت‌اللهی و از سلسله سادات موسوی است که نسبش به امام موسی کاظم(ع) می‌رسد .

سیدحسین آیت‌اللهی در سال ۱۳۱۰ در شیراز متولد شد. تحصیلات خود را نزد پدرش و سپس در حوزه‌های علمیهٔ شیراز و قم انجام داد و نزد کسانی چون سید محمدباقر سلطانی طباطبایی و امام خمینی نیز تحصیل کرد.

او که از شاگردان سید حسین بروجردی نیز بود و با آیت‌الله کاشانی و فدائیان اسلام ارتباط داشت، اواخر دهه‌ی ۱۳۳۰ مقیم جهرم شد.

مرحوم آیت‌الله آیت‌اللهی خرداد ۱۳۴۲ با فعالیت علیه حکومت پهلوی دستگیر شد و این دستگیری‌ها تا زمان پیروزی انقلاب بارها تکرار شد.

آن عالم ربانی سال 1379 در جهرم دارفانی را وداع گفت.


خبرنگار: 04
انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: