• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-2973-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی استانداری فارس:

زنان فارس برای تصدی مدیریت به خودباوری نرسیده‌اند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس معتقد است که بسیاری از زنان توانمند این استان برای تصدی پست‌های مدیریتی به خودباوری لازم نرسیده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، هادی پژوهش جهرمی یکشنبه 17 تیر در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات حوزه زنان در استان فارس،  تصدی پست‌های مدیریتی توسط زنان را مهم اما اولویت ثانوی محسوب و اضافه کرد: خواسته شد که یکی از مدیران حوزه سیاسی از زنان انتخاب شود؛ بیش از 15 زن معرفی شده‌اند که دو سوم آنها امادگی خود را اعلام نکردند؛ این نشان می‌دهد آنها هنوز به خودباوری نرسیده‌اند.

پژوهش همچنین با اشاره به تشکیل یک کارگروه تخصصی در این زمینه گفت:  راهبردی که در این کارگروه دنبال می‌شود، عمدتا مربوط به سلامت جسم و روح بانوان می‌شود که یک دغدغه جدی به ویژه برای زنان و دختران روستایی و عشایری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: زنان و دختران روستایی و عشایری به دلیل محدودیت‌ها، دسترسی مناسبی به امکانات و تجهیزات بهداشتی ندارند که این موضوع بارها در جلسات تکرار شده است.

او اضافه کرد: پس از بررسی‌های لازم مقرر شد که مدیرکل امور اجتماعی و مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری فارس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز جزوه‌های آموزشی تهیه کنند؛ این جزوه‌ها مراحل چاپ را طی می‌کند و به‌زودی با کمک دهیاران توزیع خواهد شد.

پژوهش با بیان اینکه در مباحث آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد و طلاق در فارس زنان همانند مردان دچار تهدیدهایی هستند که این موضوع فضای استان را کدر کرده است، گفت: نگاه ما صرفا برای ورود یا پیشگیری در چینن مسائلی تنها مربوط به شهرهای بزرگ نیست و مناطق عشایری و روستایی را هم در بر می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: