• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-6014-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور بانوان استانداری فارس مطرح کرد:

اعطای تسهیلات به ۲۵۰۰ زن سرپرست خانوار در فارس

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری فارس اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به دو هزار و 500 زن سرپرست خانوار در 18 شهرستان استان فارس را از اقدامات شاخص اداره‌کل متبوع خود دانست و خاطرنشان کرد: واگذاری تسهیلات به این زنان تا 80 درصد انجام شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سیده معصومه دستغیب یکشنبه 17 تیر در نشست تخصصی بررسی مسائل و مشکلات حوزه زنان استان فارس گفت: علی‌رغم اینکه وزارت کشور بودجه‌ای مشخص برای حوزه بانوان اعمال نکرده است اما اقدامات خوبی در این حوزه در فارس اجرایی شده یا در دست اجرا قرار دارد.

وی اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی، کمک به آزدای زنان زندانی جرائم غیرعمد، تشکیل انجمن همسران شهید فارس، آموزش تخصصی به زنان مشاور دستگاه‌های اجرایی و رصد ماهیانه تیم نظارت و ارزیابی امور بانوان از فعالیت مشاورین زن دستگاه‌ها را از اقدامات این اداره‌کل دانست.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری فارس با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون تلاش‌های زیادی برای آزادی زنان جرائم غیرعمد استان فارس انجام شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون قول آزادی 10 زن از ستاد دیه گرفته شده و ۶ زن زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شده‌اند.

دستغیب تصریح کرد: ما در این باره هیچ بودجه و پولی برای آزادی این زنان رد و بد نکردیم؛ بلکه تنها تبلیغ کردبم و مسیر برای کمک‌های نقدی فراهم شد.

وی ادامه داد: 14 شورا در این اداره‌کل شکل گرفته که ۶ مورد آن فعال است و هر هفته مباحث مربوط به خود را دنبال می‌کنند.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری فارس ضمن بیان اینکه در حوزه زنان مدیر نیازمند برنامه‌ریزی بیشتری هستیم، گفت: در حوزه مدیران میانی 42 زن و مدیران پایه 224 زن در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: