• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس:

آب پایدار مهمترین نیاز شهرک‌های صنعتی لامرد است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس مهمترین نیاز زیرساختی شهرک‌های صنعتی انرژی بر و نیرایی لامرد را تامین منابع آب پایدار اعلام و تاکید کرد که این نیاز مانعی جدی بر سر راه سرمایه‌گذاران است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در جلسه‌ای با حضور مسئولان شهرستان لامرد که پس از بازدید شهرک‌های صنعتی این شهرستان انجام شد بر لزوم همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی برای رفع نیاز به منابع آب پایدار تاکید کرد.

فتوحی در این جلسه که صنعتگران مستقر در اين شهرك‌هاي صنعتي نیز حضور داشتند، گفت: شهرک صنعتی نیرایی دارای چاه آب آشامیدنی است که بخشی از آب آن توسط آبفای روستایی برای تامین آب روستای مجاور استفاده می‌شود و همین امر بخش صنعت را با مشکل مواجه کرده است.

او با بیان اینکه تاكنون بيش از 40 ميليارد ريال برای اجراي خط انتقال آب شهرك صنعتي انرژي بر هزينه شده است، گفت: اميدواريم ساير دستگاه‌هاي تامين كننده زيرساخت به تعهدات خود عمل كنند تا مهمترين مانع جذب سرمايه گذار در شهرك صنعتي انرژي بر رفع شود .

فتوحي با اشاره به ایجاد سه شهرک صنعتی در شهرستان لامرد گفت: زیرساخت‌های مناسبی در این شهرستان در قالب شهرک‌های صنعتی برای جذب سرمایه گذار و توسعه صنعتی فراهم و در مجموع بيش از هزار و 123 هكتار زمين براي صنايع در نظر گرفته شده است.

وي با بيان اينكه تاكنون 61 قرارداد سرمايه گذاري در شهرك‌هاي صنعتي لامرد و انرژي بر و نيز ناحيه صنعتي نيرايي با متقاضيان منعقد شده است، گفت: تا به‌ حال 23 واحد با اشتغالزايي 408 نفر فعال شده است .

فتوحي با يادآوري اينكه ظرفيت واگذاري زمين در 2 شهرك صنعتي لامرد و نيرايي در حال تكميل است، گفت: به همين دليل توسعه و تكميل زيرساخت‌ها در شهرك صنعتي انرژي‌بر لامرد در دستور كار قرار گرفته است .

وي از اختصاص مشوق‌ 90 درصدي براي سرمايه‌گذاران در شهرك صنعتي انرژي‌بر لامرد خبر داد و گفت: تا پايان امسال با هدف جذب سرمايه‌گذار، افزايش توليد و رشد اشتغال، مشوق‌هايي براي سرمايه‌گذاري در شهرك صنعتي انرژي‌بر لامرد اختصاص داده مي‌شود .

به گفته‌ي اين مقام مسئول شهرك صنعتي انرژي‌بر لامرد با بیش از یک هزار و 83 هکتار مساحت یکی از وسیعترین شهرک‌های صنعتی استان فارس و کشور محسوب می‌شود که از افق مناسبی برای استقرار و فعالیت صنایع نفت و گاز و پتروشیمی برخوردار است.

فتوحي افزود: شهرک صنایع انرژی‌بر لامرد ظرفیت استقرار 400 واحد صنعتی با پیش‌بینی اشتغال‌زایی 20 هزار نفر را دارد.

فرماندار شهرستان لامرد نیز با اشاره به توانمدی‌ها و ظرفیت‌های این شهرستان، بر تعامل و همکاری با مجموعه شرکت شهرک های صنعتی فارس برای جذب سرمایه گذار تاکید کرد .

حسن شباني‌نژاد با تاكيد بر رفع مسائل و مشكلات صنعتگران و سرمايه گذاران و نيز رفع مشكلات زيرساختي بر آمادگي دستگاه‌هاي اجرايي برای رفع مشكلات تاكيد كرد .

به گزارش ایسنا شهرک صنعتی لامرد با ۲۰ هکتار وسعت ظرفیت استقرار ۳۴ واحد با اشتغالزایی ۴۹۲ نفر و ناحیه‌ی صنعتی نیرایی با ۲۰ هکتار وسعت ظرفیت استقرار ۶۵ واحد با اشتغالزایی ۳۲۴ نفر را دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: