• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس عنوان کرد:

حفظ و احیای واحدهای صنعتی یک ضرورت است/
کینوا جایگزین محصولات پرآب‌بر می‌شود

استاندار فارس با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال از دغدغه‌های اصلی بزرگان نظام و مردم محسوب می‌شود؛ برنامه‌ریزی دقیق برای حفظ و احیای صنایع موجود در این استان را خواستار شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل تبادار در بازدید یکی از صنایع استان فارس که بعد از 5 سال تعطیلی فعالیت خود را آغاز کرده است؛ گفت: با رفع برخی موانع و مشکلات این مجتمع، در مرحله اول 300 و در مرحله بعد 500 فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه امروز ایجاد اشتغال به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان نظام جمهوری اسلامی است،گفت: تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب، رییس جمهوری و سایر مسئولان نظام بر موضوع اشتغال نشان دهنده اهمیت آن در جامعه است.

تبادار افزود: عملیاتی شدن نظرات بزرگان نظام در باب ایجاد اشتغال نیازمند راهکار و اقدامات عملی هر یک از ما مسئولان در استان ها و شهرستان ها است.

وی تاکید کرد: بخش خصوصی  باید با اطلاع از اهمیت ایجاد اشتغال و رعایت چارچوب مقررات در کنار  مسئولان، زمینه های لازم برای بهبود وضعیت اشتغال را فراهم کند.

استاندار فارس با یادآوری اینکه برای ایجاد 200 فرصت شغلی در مجموعه سیمان بیش از 450 میلیارد تومان و ایجاد حدود 400 فرصت شعلی در پتروشیمی ها بیش از 2 هزار میلیارد تومان هزینه می شود، گفت: توجه به مجموعه های تولیدی که اکنون در حال فعالیت هستند مد نظر است چرا که رفع موانع موجود در راه توسعه، حفظ یا احیا این مجموعه ها از اهمیت ویژه ای در راستای اشتغال زایی برخوردار است.

تبادار همچنین با اشاره به تشکیل کارگروهی برای حل مشکلات کارخانه آرد شیراز و بیسکویت تینا(دادلی) اشاره کرد و از مسئولان و سازمان های امور مالیاتی ، تامین اجتماعی، صنعت معدن و تجارت خواست برای حفظ، احیا و توسعه این مجتمع تولیدی تلاش کنند.

  اقتصاد کشاورزی در فارس قابل حذف و چشم پوشی نیست

استاندار فارس همچنین  در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برنامه های استان برای تغییر الگوی کشت با توجه به وضعیت بحران آب، گفت: جایگاه اقتصاد کشاورزی در استان فارس قابل حذف و چشم پوشی نیست چرا که درحال حاضر این استان 10درصد از نیاز غذایی کشور را تامین کرده و دارای رتبه یک محصولات باغی، رتبه 2 محصولات زراعی و رتبه چهار تولید محصولات دامی در کشور است.

تبادار با تاکید بر اینکه برنامه جامعی برای مدیریت منابع آب در استان در دستور کار است،  اظهار کرد: درست است که خشکسالی محدودیت های جدی را در عرصه کشاورزی استان ایجاد کرده اما می توانیم با مدیریت این تنگنای موجود، اقتصاد کشاورزی در استان فارس را حفظ کنیم.

وی با تاکید بر لزوم تشدید مدیریت منابع آب در شرایط کنونی، به اقدامات انجام شده در سال‌های گذشته همچون توسعه آبیاری های نوین، توسعه گلخانه ها و تغییر الگوی کشت به سمت گیاهان کم آب بر از جمله کلزا و گلرنگ اشاره کرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه نمی توان بدون معرفی کاشت جایگزین از کشاورزان خواست کاشت محصولاتی همچون برنج را متوقف کنند و از آغاز کاشت محصولی به‌نام کینوا در فارس که آب بری آن یک هشتم برنج و یک چهارم گندم است خبر داد.

تبادار با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در مدیریت منابع آب همکاری مردم است، افزود: مدیران نیز باید به ارایه راهکارهای عملیاتی برای مدیریت این شرایط بپردازند.

استاندار فارس با بیان اینکه ما نمی دانیم خشکسالی تا چه زمانی تداوم دارد تاکید کرد: مدیریت آب در استان باید بر اساس شرایط تنگنا برنامه ریزی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: