• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2480-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مدیرکل اوقاف فارس:

اواخر تیر مرحله استانی مسابقات قرآن فارس برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس از برگزاری چهلمین دوره از مسابقات قرآن کریم در مرحله استانی در روزهای ۲۱ و ۲۲ تیر ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حجت‌الاسلام موسوی چهارشنبه 20 تیر در یک کنفرانس خبری با اعلام خبر فوق بیان کرد:   این دوره از مسابقات قران کریم در دو بخش خواهران و بردارن در رشته‌های حفظ، دعاخوانی، ترتیل، قرائت و اذان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه آزمون کتبی این مسابقات شامل رشته‌های معارف، تفسیر و نهج‌البلاغه با حضور ۶۰۶ شرکت کننده در حرم علی‌بن‌حمزه(ع) برگزار خواهد شد، افزود: این مسابقات در بخش برادران در حرم علی‌بن‌حمزه(«ع) و در بخش خواهران در سالن عترت سازمان اوقاف و امور خیریه استان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با تاکید بر اینکه آزمون کتبی لازمه حضور در بخش‌های مختلف مسابقات است، گفت: این آزمون به صورت الکترونیکی و با استفاده از نرم افزار  تهیه شده از سازمان اوقاف و امور خیریه انجام می‌شود.

موسوی با بیان اینکه  ۱۴۵ شرکت کننده برادر و ۲۲۵ شرکت کننده خواهر در بخش شفاهی راه یافته‌اند، خاطرنشان کرد: داوران این دور از مسابقات آقایی، ملک‌شاهی، ربیعیان، ماهانی، اسن و محمدی در بخش برادران و صحاف، کاتب، ماندگار مهر، بازگیر، گنبدی و کسراییی در بخش خواهران در رشته ای لحن، وقف، صوت، تجوید، حسن حفظ و دعا خوانی داواری می ‌کنند.

به گفته وی، همزمان با اجرای این دوره از مسابقات، محافل انس با قرآن در حرم‌های سید علاءالدین(ع)، علی بن حمزه(ع)، سید تاج الدین و امام زاده سید محمد قصرالدشت در ۲۱ تیر ماه برگزار  خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با تصریح بر اینکه نمایشگاه قرآن در محوطه ادره کل اوقاف و امور خیریه در جهت ارائه محصولات فرهنگی، طرح ملی حفظ و مکتب القرآن ثارالله برگزار می شود، یادآور شد:  تعداد سه هزار 745 نفر متقاضی شرکت در این دوره از مسابقات بوده‌اند که تعداد ۶۰۶ نفر پذیرفته شده‌اند.

موسوی با بیان اینکه این آمار نشان از کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی متقاضیان نسبت به سال گذشته دارد، گفت: علت  کاهش آمار متقاضیان مصادف شدن با طرح ارامش بهاری است. تلاش داریم با انجام هماهنگی‌های لازم این مشکل را رفع کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: