• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-3373-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس تاكيد كرد:

کاهش نرخ بیکاری به‌معنی نبود بیکار نیست

استاندار فارس با تصريح اينكه به جای نگاه به خارج از مرزها و ترامپ به مشکلات داخلي توجه شود، بر لزوم ورودی مردانه در عرصه‌ی مدیریتی تاکید و خاطرنشان کرد که کاهش نرخ بیکاری یک شاخص به‌شمار می‌رود و به معنای نبود بیکار و رفع مشکل اشتغال نیست.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، اسماعیل تبادار پنج شنبه ٢١ تير در جلسه اداری استان فارس كه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، با اشاره به مشکلات اعتباری، افزود: به دلیل مشکل اعتبارات بايد حداکثر استفاده را از زیرساخت‌های استان بهره ببریم.

وی با تاكيد بر اينكه اشتغال را باید اولویت نخست خود قرار دهیم، افزود: سرمایه‌گذاری یکی از راه‌حل‌ها است، در سال گذشته جلب سرمایه گذاری ۵۵۰ هزار دلار بود که یک میلیون و ۲۰۰ دلار جذب و رتبه نخست را کسب کرده‌ایم.

تبادار با بیان اینکه تقلیل نرخ بیکاری به معنای نبود بیکاری در استان فارس نیست، تصریح کرد: نرخ بیکاری از ۱۶.۸ به ۱۱.۴ در سال ۹۵ و ۱۰.۸ در سال ۹۶ کاهش یافته و نرخ صادرات نيز افزایش ۲۵ درصدی در سال ۹۶ داشته است.

تبادار ادامه داد: نمایندگي کشتیرانی نيز مقدماتش فراهم شده و فعالیت خود را به زودی آغاز می‌کند و فضای کانتینری برای صادرات هوایی محقق شده است.

وي هدف كلي را افزایش صادرات غیرنفتي خواند و گفت: با وجود ظرفیت‌ها مثل تولیدات دامی می‌توان صادرات را ارتقا داد. استاندار فارس به پروژه هاي بزرگ در دست اجراي استان اشاره و عنوان كرد: بیش از ۳۰۰ کیلومتر آزادراه و ۵ بزرگراه در دستور کار قرار داریم که با کمک بخش خصوصی در حال اجرا است.

تبادار با بيان اينكه یکی از زیرساخت‌ها راه‌آهن است که راه آهن فقیری در استان داریم که نمی‌تواند در حوزه باربری به خدمات‌رسانی بپردازد، افزود: راه‌اهن اقلید به یزد هم اينك آماده بهره‌برداری است.

وي تصريح كرد: حمل و نقل عمومی مهم‌ترین موضوع در کنار زیرساخت‌های ما است و بدون فراهم کردن زیرساخت‌ها در حوزه های مختلف نمی‌توان موفق شد و این نیازمند کمک دولت است.

استاندار فارس اضافه کرد: فارس در پهنه ارتباط مخابرات کاستی‌هایی دارد که با مدیریت جدید در حال رفع است. در استان‌ مجال زیرساخت‌ها باید فراهم‌ شود.

تبادار با بیان اینکه وزیر جوان ارتباطات را یک‌ مددکار در عرصه ظرفیت‌های عمومی می‌دانیم، تصریح کرد: با توجه به شرایط استان باید مشکل آب و نگاه صرفه‌جویانه را در دستور کار قرار دهيم، به جای برنج محصولات کم مصرف کشت شود، مثل کینوا که یک هشتم کشت برنج آب مصرف می‌کند و قیمت بالا و به صرفه‌ای برای کشاورزان دارد. در حال حاضر ۴ تن از اين محصول در خرامه کشت شده است.

استاندار فارس گفت: مدیریت در تنگنا مدیریتی خاص است و برای پشت سرگذاشتن بحران تمام مدیران باید با رصد موضوعات پیشگیری کنند. به طور مثال سازمان غله، صنعت، کشاورزی و... علاوه بر مسئولیت خود به تمام جوانب و مشکلات استان اهمیت دهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: