• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-7614-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره كل آموزش و پرورش فارس عنوان كرد:

كمبود ٨ هزار معلم برای سال جديد تحصيلي در فارس

سرپرست اداره كل آموزش و پرورش فارس گفت: در سال تحصیلی جدید فارس با کمبود 8 هزار معلم روبرو است.

به گزارش ایسنا منطقه ی فارس عبدالرسوی احمدی عصر چهارشنبه 20 تیر در جلسه ی شورای آموزش و پرورش فارس، وجود معلم به تعداد تمام کلاس‌های درس در استان فارس در سال تحصیلی جدید را یک ایده‌آل دانست که با واقعیت فاصله دارد.

او با اشاره به کمبود فضای آموزشی مناسب در شیراز و شهرک‌های اقماری آن، گفت: شیوه نامه سامان دهی بر اساس حرکت به سوی مدرسه محوری و افزایش اختیاریات مدارس طراحی شده است.

رئيس اداره حقوقي اداره كل آموزش و پرورش فارس نيز گفت: این اداره هشت هزار و ٨٥٢ ملك دارد كه پنج هزار و ٢٢٩ مورد آن فاقد سند رسمي است.

يزدان عنوان كرد: از سال ۹۲ تاکنون در استان فارس بیش از ۵۰۰ ملک مربوط به آموزش و پرورش سنددار شده است.

استاندار فارس نيز به بحث واگذاری برخی از اراضی مازاد آموزش و پرورش به صورت اجاره یا فروش در اختیار مدارس خاص اشاره كرد و گفت: طرح مصوبه با پیش شرط ثبت اراضی در سامانه امکان پذیر است.

اسماعيل تبادار ادامه داد: ارکان شورای آموزش و پرورش نگاهش به بنیان آموزش است و هر چیزی که با ان مغایرت داشته باشد را منع و هر انچه که زمینه نظام آموزش و پرورش را ایجاد می کند و در دستور کار خود به عنوان یک موضوع مهم قلمداد می کند.

به گفته‌ی استاندار فارس اگر امروز را عدول کنیم به فردا، قطعا فردا ها هم مثل ما عدول می کند.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه فضای آموزشی دانش اموزان بسیار مهم است، از جمله مدارس غیر دولتی، گفت: پیشنهاد من این است که در مجوز امتیاز مدارس غیر دولتی محدودیت و زمان مشخص شود و باید متولی را موکلف به ایجاد استاندارد های لازم کرد .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: