• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-7714-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات:

شفاف‌سازی موانع را مرتفع می‌کند

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات اعتقاد دارد که نمی‌توان به بهانه‌های مختلف پوشش حمایتی به کسی که دزدی می‌کند ارائه داد زیرا با شفاف‌سازی در کنار افشاگری موانع مرتفع می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، محمدجواد آذری‌جهرمی پنجشنبه ۲۱ تیر در دیدار با نخبگان و فعالان حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در شیراز با بیان اینکه افشاگري در كشور انجام شده و مي‌شود اما هنر اين است كه شفاف‌سازي هم باشد، دولت را متولی بیت‌المال دانست و گفت: نمي‌توان به بهانه‌هاي مختلف به كسي كه دزدي مي‌كند پوشش حمايتي بدهيم.اگر نظام شفافيت گسترده شود، بسياري از موانع رفع خواهد شد.

او خاطرنشان كرد: قرار است شركت‌هاي دانش‌بنيان دانش توليد كنند نه اينكه براساس دانشي كه دارند به مأمني براي امتيازات مختلف تبديل شوند.

وي با تصريح بر اينكه نگاه به شركت‌هاي دانش بنيان نياز به ويرايش دارد، افزود: علاقه نداريم كه اقتصاد دانش بنيان كه مبتني بر دانش است به يك اقتصاد رانتي تبديل شود.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ادامه داد: نمي‌شود همه نگاه‌ها به دولت باشد و همه امتيازات واگذار شود اما وقتي به خودمان رسيد همه امتيازات مال ما شود.نمي‌شود با چندين ديدگاه مختلف به اين موضوعات نگريست بلكه فضاي رقابت مي‌طلبد كه تلاش‌ها را بيشتر كرد.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه مكانيزم صدور مجوزها و دسترسي آزاد به بازارها تعريف شده است، گفت: اگر بخواهيم به سهم جمعيتي نگاه كنيم حدود ٢٨ ميليارد يورو بايد ارزش فناوري اطلاعات ما باشد.

وی با تصریح بر اینکه هم‌اينك ٦٠٠ شركت دانش‌بنيان در استان فارس مشغول به فعاليت هستند، عنوان کرد: نواقص زيادي در فارس وجود دارد اما بيش از آن نواقص مغز و استعداد در اين استان وجود دارد كه همين مغزها مي‌توانند نواقص را رفع كنند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات خاطرنشان کرد: استارتاپ‌ها را نهال‌هايي مي‌دانيم كه تا سه سال نياز به مراقبت دارند و بايد مورد حمايت و تقويت قرار گيرند. مشكل ماليات، بيمه و قانون كار آنها را حل كرده‌ايم.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه براي نظام تامين مالي صندوقي پيش‌بيني شده كه دولتي نيست، گفت: برای رفع مشكلات مطرح شده شركت‌هاي دانش‌بنيان و استارتاپ‌ها، طرحی تحت عنوان قالب نوآفرين طراحي شده که با اجرايي شدن آن شاهد تسهيل و تسريع در روند رشد شركت‌ها خواهيم بود. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بار دیگر بر این نکته تاکید کرد که هم در بحث افشاگری هم در موضوع شفاف‌سازی جدی بوده و خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: