• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2580-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دبیر ستاد امر به معروف فارس:

امر به‌معروف قوام بخش نماز و زکات است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس اعتقاد دارد که انجام فریضتین امر به معروف و نهی از منکر قوام بخش ۲ فریضه‌ی واجب نماز و زکات است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس سلیمان مهدوی پنجشنبه ۲۱ تیر در نشست دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اداره‌های دولتی استان فارس گفت: براساس آیات قرآن کریم توجه به ۴ پایه‌ی اساسی نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر برای تحقق حاکمیت اسلامی الزامی است.

وی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر ساماندهی یک حکومت را موجب می‌شود؛ ما برای نماز مصوبه مجلس، تائیدیه شورای حل اختلاف قوا یا تائیدیه شورای نگهبان نداریم ولی برای امر به معروف و نهی از منکر قانون مصوب مجلس و تائیدیه شورای نگهبان وجود دارد .

مهدوی خطاب به دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان فارس گفت : آن چیزی که در امر به معروف و نهی از منکر، قانون برای شما اولویت بندی کرده است را حاکم کنید؛ ما باید نسبت به خواسته‌های مردم عمل و منکراتی که موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده است را شناسایی و پیگیری کنیم تا مردم به نظام اسلامی دلگرم شوند.

وی جایگاه شورای امر به معروف و نهی از منکر را بالاتر از شورای فرهنگ عمومی دانست و گفت: در شورای فرهنگ عمومی، مصوبات با امضای استاندار ابلاغ می‌شود و در عمل یک قوه یعنی مجریه متولی شورا است؛ اما در شورای امر به معروف و نهی از منکر کسی که اشراف کامل بر سه قوه و نهادها را دارد و فراجناحی است، یعنی امام جمعه باید مصوبات را ابلاغ کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس تصریح کرد: این نشان از ارتباط شورای امر به معروف و نهی از منکر با ولایت است.

مهدی ادامه داد: برابر ماده 9 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، اشخاص حقیقی و حقوقی حق ندارند در اجرای امر به معروف و نهی از منکر مانع ایجاد کنند و ایجاد هر نوع مانع و مزاحمت که به موجب قانون جرم شناخته شده علاوه بر مجازات مقرر، موجب محکومیت به حبس تعزیری یا جزای نقدی درجه هفت است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس خاطرنشان کرد: دبیران شورا باید مشکلات خاص شورای دستگاه مربوطه را به ستاد انتقال دهند تا در راستای رفع آنها اقدام شود.

رئیس اداره‌ی نظارت و بازرسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز گفت: آنچه ملت ما را در زمان دفاع مقدس توفیق بخشید همدلی و همراهی بود؛ در آن زمان حتی از لحاظ پوشاک جنگی نیز در تحریم بودیم. لذا ما باید امروز خودمان را در آن جایگاه قرار دهیم تا بتوانیم بر مشکلات فائق شویم.

علی‌اکبر حسنی افزود: نام گذاری شیراز به‌عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با در قله بودن استان فارس، بیانگر این است که ما باید در تمام موارد، که شوراهای امر به معروف و نهی از منکر هم از این قائده مستثنی نیست، در قله باشیم .

حسنی گفت: بازرسی از دبیرخانه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های استان فارس برابر فهرست ابلاغی از هفته آینده آغاز می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: