تشییع و خاکسپاری آیت‌الله حدائق در شیراز


عكس  14:25:10 1397/04/22
974-1382-5 كد خبر

با حضور گروه‌های مختلف مردمی، طلاب، مسئولان و علمای حوزه‌های علمیه‌ی شیراز و فارس، پیکر مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا حدائق تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، صبح جمعه 22 تیر مراسم تشییع و تدفین آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا حدائق (شیخ‌العلماء)، با حضور گسترده‌ی مردم، روحانیون و مسئولان در شیراز تشییع و در ورودی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) به خاک سپرده شد.

آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا حدائق( شیخ العلماء) از روحانیون بزرگ استان فارس و شیراز بود که طی سال‌های قبل و بعد از انقلاب مجاهدت‌های فراونی در مسیر پیروزی و استمرار انقلاب و نظام اسلامی انجام داد.

آن عالم ربانی رئیس حوزه علمیه منصوریه (یکی از حوزه‌های علمیه معتبر شیراز) و از بنیان‌گذاران جامعه روحانیت مبارز در استان فارس و شهر شیراز بود.

مرحوم حدائق، مرحوم آیت‌الله شیخ ابوالحسن حدائق، فرزند مرحوم حاج شیخ آقا بود که در سال 1305 هجری شمسی در شیراز متولد شد و در مکتب پدری عالم و اسوه‌ای کم‌نظیر در تقوی و علم و مادری صالحه پرورش یافت  و از محضر پدر خود سرچشمه زلال علم و معرفت و اجتهاد و فقاهت جرعه‌های گوارا نوشید و با استعداد خدادادی و شدت اشتیاق برای تحصیل علم و طی کردن دروس کلاسیک آموزش و پرورش مدارج علمی حوزوی را نیز با سرعت طی کرد .

آیت‌الله حدائق در شیراز از محضر دانشمندان و علما بزرگ دیگری همانند مرحوم حضرت آیت‌الله حاج سید نورالدین حسینی الهاشمی، شیخ بهاء‌الدین محلاتی، مرحوم آیت‌الله شیخ علی آقا یقطین، مرحوم آیت‌الله سید محمود علوی، مرحوم آیت‌الله شیخ محمود شریعت زرقانی در رشته‌های مختلف علمی به ویژه علم فقه و اصول، اخلاق و تفسیر بهره‌مند و به مراتب علمی و مقام رفیع اجتهاد نائل شد .

وی برای بهره‌مندی هر چه بیشتر و بهتر پس از درک مختصر علما بزرگ شیراز به سرزمین مقدس قم هجرت کرد و در جلسات درس خارج مرحوم حضرت آیت‌الله بروجردی، امام خمینی(ره) و سید محمدرضا گلپایگانی بهره وافی و کافی برده و پس از بهره‌مندی از محضر بزرگان علمی در قم به شیراز مراجعت کرد .

به گزارش ایسنا، استاندار فارس و نماینده ولی فقیه در استان فارس با صدور پیام مشترکی، روز شنبه 23 تیرماه را به واسطه‌ی درگذشت مرحوم آیت‌الله حدائق در این استان عزای عمومی اعلام کردند.


خبرنگار: 04
انتهاي پیام
برچسب(ها): حدائق، خاکسپاری
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: