• یکشنبه ۳۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 974-184-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

همایش مهار آتش و فواید جنگل در جهرم برگزار می‌شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ي جهرم گفت: اولین همایش مهار آتش و فواید جنگل دوشنبه اول مرداد ماه به میزبانی جهرم برگزار خواهد شد.

علی‌رضا صحرائیان در گفت و گو با ایسنا گفت: این همایش به همت معاونت استانداری و فرمانداری ویژه‌ی جهرم، اداره‌ها‌ي منابع طبیعی و آبخیزداری و ورزش و جوانان شهرستان جهرم  برگزار می‌شود و هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی این شهرستان، مجری آن خواهد بود .

او یادآور شد: به علت وقوع آتش‌سوزی‌های متعدد در کوهستان‌های اطراف جهرم و یاری کوهنوردان جهرمی در مهار آتش، این همایش به صورت مشترک با همکاری هیئت کوهنوردی و اداره‌ي منابع طبیعی برگزار می‌شود .

معاون استاندار فارس گفت: جنگل‌های شهرستان جهرم اغلب در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور واقع شده‌ و درختانی چون بنه، کهکم، بادام کوهی، جرگه و مانند آن پوشش گیاهی غالب آنها است.

فرماندار جهرم با بیان اینکه طی ۲ ماه اخیر شاهد وقوع ۶ آتش‌سوزی و آسیب‌دیدن چند هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی در این شهرستان بوده‌ایم، گفت: متاسفانه این حوادث عامل انسانی داشته که به شکل عمدی یا سهوی حادث شده است.

صحرائیان، شرکت در این همایش را برای عموم مردم آزاد اعلام و تاکید کرد که موضوعات مطرح شده در این رویداد می‌تواند به ارتقاء آگاهی‌های افراد شرکت کننده در جلوگیری از وقوع حریق، حفاظت از جنگل‌ها و عرصه‌های طبیعی و مواجهه صحیح در زمان بروز چنین حوادث کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: