• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-580-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی فارس:

ایجاد انگیزه برای افزایش اقامت در هتل‌ها ضروری است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس اعتقاد دارد که تمایل به اقامت و افزایش مدت اقامت در هتل‌ها نیازمند ایجاد انگیزه در گروه‌های هدف است .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مصیب امیری چهارشنبه ۳ مرداد در نشست هم‌اندیشی با جامعه‌ی هتلداران استان فارس گفت: گردشگری به عنوان یک صنعت شناخته شده توانسته در توسعه پایدار نقش مهمی ایفا کند و یکی از برنامه‌های اولویت دار میراث فرهنگی نیز افزایش ضریب اشغال هتل‌ها خصوصا در استان‌هایی نظیر فارس است .

او با اشاره به ظرفیت‌های فارس برای دست‌یابی به این هدف، توانمندی پیشگامی فعالان گردشگری این استان را یادآور شد و پیشنهاد کرد:  با استفاده از راهکارهایی نظیر بسته‌های تشویقی، پیش‌بینی تخفیف، تغییر قیمت در فصول مختلف، تغییر در نوع خدمات دهی و ... از اقدامات انگیزشی برای افزایش مدت اقامت محسوب می‌شود .

امیری برگزاری این نشست را مقدمه ای برای ایجاد یک اتاق فکر تخصصی دائمی دانست و بیان کرد: امیدواریم که این نشست، مقدمه ای برای همفکری ها و تعاملات بعدی در توسعه گردشگری استان باشد .

مدیرکل میراث فرهنگی فارس معتقد است که با تعریف بسته هاي متنوع و با كيفيت می‌توان از ظرفیت‌ها و موقعیت‌های خالی هتل‌ها به شکلی بهینه بهره برد .

امیری گفت:  میراث فرهنگی فارس قصد دارد با برگزاری نشست‌های همفکری با هتلداران، انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان تور، هنرمندان صنایع دستی و اصحاب رسانه ضمن ایجاد فرصت هم اندیشی، بررسی موانع و راهکارها، زمینه فرهنگ سازی و ارتقا بیش از پیش این صنعت را بسترسازی کند .

مدیر کل میراث فرهنگی استان معتقد است: باید از فرصت رویدادهای مختلف فرهنگی، ادبی، تاریخی و...در استان برای افزایش اقامت مسافران در هتل ها استفاده نمود و هتلداران و فعالان گردشگری در ارائه برنامه متنوع و اجرایی برای تحقق این هدف تلاش نمایند .

وی در پایان ضمن تاکید بر انسجام و همدلی کلیه بخش های گردشگری استان در جهت پیشبرد اهداف و برنامه‌ها اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی فارس تمامی تلاش خود را در جهت رفع مشکلات سرمایه گذاران و فعالان بخش خوصی در حوزه های مختلف بنا بر توانایی های خود خواهد نمود .

نمایندگان جامعه هتلدارن استان فارس نیز در ادامه علاوه بر بیان دیدگاه ها، دغدغه ها خود، پیشنهاداتی را در خصوص ارائه خدمات متفاوت و با برنامه درزمان برگزاری نمایشگاه ها، ایونتها و جشنواره ها ارائه و  آمادگی خود را در جهت تغییری نو و موثر در صنعت گردشگری استان با همکاری و حمایت اداره میراث فرهنگی استان فارس اعلام کردند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: