• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شيراز خبر داد:

موزه‌ی عکاسی شیراز به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

شهردار شيراز اعلام کرد که به‌زودی موزه عکاسی به همت هنرمندان این حوزه در شیراز راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس حیدر اسکندرپور شامگاه شنبه ۶ مرداد در آیین اختتامیه‌ی دومین دوره‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی عکس شیراز، داشته‌های فرهنگی شیراز را منحصر به‌فرد دانست.

او اضافه کرد: معتقدم شیراز با دارا بودن امتیاز ویژه فرهنگی و هنری، می‌تواند فرصت‌های مناسبی در حوزه گردشگری ایجاد کند .

شهردار شیراز اعتقاد دارد که برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری، اجتماعی و حتی علمی، اقتصادی در شیراز می‌تواند علاوه بر پیشرفت در عرصه‌های مختلف اقتصاد شهر را متحول کند .

اسکندرپور ابراز امیدواری کرد که در این جهت تعداد رویدادهای فرهنگی و هنری تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به سه تا پنج مورد افزایش پیدا کند .

اسکندرپور تصریح کرد: امروز  نیاز شیراز آت است که با عکس و عکاسی از نشاط و سرزندگی مردم شهر، امید را به ایران و جهانیان منتقل کرد.

سرپرست اداره ارتباطات و امور روابط بین‌الملل شهرداری شیراز نیز با بیان اینکه جشنواره عکس شیراز امروز نوپا و جوان است، گفت: این رویداد در سال ۹۵ ، ازشه سالگی خود رویکرد بین‌المللی پیدا کرد .

محمدجواد کشاورز، خاطرنشان کرد: این دوره از  جشنواره برای اولین بار، بدون چاپ پوستر و تنها  باتبلیغات مجازی اطلاع رسانی کرد .

به گزارش ایسنا، جشنواره بین‌المللی عکس شیراز با حضور ۵۰۳ عکاس ایرانی و ۱۴۰ عکاس خارجی در سه بخش بین‌المللی گردشگری سفر و زیارت، خیابانی، بافت تاریخی و فرهنگی شیراز به صورت تک عکس و مجموعه عکس برگزار شد .

در این جشنواره ۳۱ اثر از بخش گردشگری، ۲۳ اثر از بخش خیابانی و ۳ مجموعه اثر از  بافت تاریخی و فرهنگی به نمایشگاه جشنواره راه یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: