• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی فارس عنوان کرد:

سفر بیش از 3 میلیون گردشگر به فارس

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: طی ۴ ماه اول امسال بالغ بر ۳ میلیون گردشگر داخلی و خارجی از جاذبه‌های گردشگری تاریخی و مذهبی فارس بازدید کرده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مصیب امیری دوشنبه ۸ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: طی ۴ ماه گذشته تعداد ۳ میلیون و ۲۹ هزار و ۷۵۰ گردشگر داخلی و ۱۳۹ هزار و ۶۸۶ گردشگر خارجی به فارس سفر کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس خاطرنشان کرد: تعداد گردشگرانی که طی ۴ ماه منتهی به ابتدای مرداد به فارس سفر کرده‌اند نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد  رشد داشته است.

او گفت: از میان گردشگران خارجی فرانسوی‌ها از نظر تعداد در صدر قرار دارند و و پس از آن گردشگران آلمانی و  ایتالیایی بیشترین آمار ورود به فارس را دارند.

امیری ادامه داد: در میان آثار تاریخی و فرهنگی بازدید شده از سوی گردشگران، حافظیه با ۷۴۶ هزار و ۹۲۳ نفر در صدر قرار دارد و بعد از آن مجموعه جهانی تخت جمشید با ۵۸۸ هزار ۲۱۸ نفر و مجموعه فرهنگی تاریخی سعدی با ۵۶۷ هزار و ۹۲۱ نفر در رده‌های بعد است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس اضافه کرد که در سال ۹۶ تعداد ۵ میلیون و ۱۰ هزار و ۹۴ نفر از اماکن گردشگری فارس بازدید کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: