• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-1473-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

فرماندار شیراز:

آموزش در فارس و شیراز تجاری شده است

فرماندار شیراز با تصریح بر این نکته که آموزش در فارس و شیراز تجاری شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی از مدارس کلانشهر شیراز جایگزین بخش خصوصی آموزشی شده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حیدر عالیشوندی سه‌شنبه 9 مرداد در جلسه فوق‌العاده شورای آموزش‌وپرورش شهرستان شیراز، بیان کرد: مشارکت مردمی در آموزش‌وپرورش قطعا تعریف شده است اما متاسفانه سوراخ دعا را گم کرده‌ایم و این همان چیزی است که اولیاء و دانش‌آموزان از آن ناراضی و گله‌مند هستند.

وی افزود: گزارش‌هایی مبنی بر اجبار در اخذ شهریه در بعضی مدارس در سطح نواحی چهارگانه ارسال شده است به عنوان مثال؛ مدیر به پدر دانش‌آموزی گفته ثبت‌نام فرزندش منوط به پرداخت 10 میلیون تومان شهریه است و در غیر این صورت از انجام ثبت نام خودداری می‌کند.

فرماندار شیراز با بیان اینکه همه اولیاء مایل هستند فرزندانشان از بهترین امکانات و تجیهزات رفاهی و آموزشی در مدارس استفاده کنند، عنوان کرد: کسی مخالف نیست که مردم در جهت تقویت آموزش و بهینه‌سازی امکانات و تجهیزات مشارکت کنند اما مشکل این است که گاهی این خواسته اختیاری به اجبار بدل می‌شود.

عالیشوندی با تصریح بر این موضوع که رؤسای نواحی آموزش و پرورش و بازرسین این نهاد نظارت بر مدارس را فراموش کرده‌اند و باعث شده تا مدیر هر کاری دلش بخواهد انجام دهد، خواستار احیاء و تشکیل انجمن اولیاء مربیان شد و در توجیه چرایی این پیشنهاد خاطرنشان کرد: امروز کدام یک از والدین می‌دانند که هزینه‌های مدرسه فرزندش چگونه است؟ کدام یک بر این هزینه‌ها نظارت دارند؟

وی ادامه داد: نگرانی امروز ما و شورای آموزش‌وپروزش این این نیست که کمک به این نهاد و مدارس نشود بلکه  به دنبال کار عملیاتی مانند احیای انجمن فوق و تشکیل شورای مدرسه برای بررسی نیازمندی‌های موجود در مدرسه هستیم.

فرماندار شیراز همچنین افزود: مدارس غیردولتی نیز امروز رسالت آموزشی خود را فراموش کرده‌اند و اولویت و هدف خود را در این مدارس بر پایه سود گذاشته‌اند.

عالیشوندی با اشاره به وضعیت شیراز در کنکور سراسری، خواستار پررنگ تر شدن  نقش مدارس دولتی شد و گفت:‌ در هر ناحیه از آموش  و پرورش شیراز براورد شود که هزینه هر مدرسه در طول یکسال تحصیلی به چه میزان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: