• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3414-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

معاون آموزش و پرورش فارس عنوان کرد:

رتبه 19 فارس در شاخص‌های کنکور سراسری

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه فارس در همه شاخص‌های کنکور سراسری رتبه 19 و در آزمون‌های کتبی نیز رتبه 16 را دارد، گفت: شیراز پس از تهران دارای بیشترین تعداد کلاس‌های خصوصی و آموزشی است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، فرهاد اسماعیلی سه‌شنبه 9 مرداد در جلسه فوق‌العاده شورای آموزش‌وپرورش شهرستان شیراز با تاکید بر ساماندهی مشارکت‌های مردمی در مدارس این کلانشهر همراه با برنامه‌ای مدون، خاطرنشان کرد: از یک طرف قانون می‌گوید آموزش رایگان است اما از طرفیدیگر برای پیشبرد امور مدارس نیازمند مشارکت مردمی هستیم.

وی که معتقد است اگر نحوه و میزان مشارکت مردمی درست، منطقی و هدفمند شود نارضایتی و گله‌مندی والدین کم خواهد شد، افزود: در وضعیت فعلی اقتصادی که معیشت خانواده‌ها دچار التهاب شده باید از جنبه‌های مختلف مشارکت مردمی را مدنظر قر داد.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش فارس با تصریح بر این نکته که اولین برخورد با اولیاء در مدارس توسط مدیر و معاون مدرسه بسیار اهمیت دارد، گفت: چرا اینقدر آمار شکایات از مدارس بالا است؟

اسماعیلی با یادآوری اینکه در روز ثبت‌نام نباید وجهی از والدین دریافت شود، بر منطقی شدن وجوه پرداختی توسط والدین در نواحی چهارگانه آموزش‌وپرورش شیراز تاکید کرد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان به زور گفت که همه کلاس‌های یک مدرسه هوشمند شوند، عنوان کرد: باید ظرفیت مالی والدین را هم در نظر گرفت.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه مشارکت جنبه‌های متعددی دارد و بعد مالی آن از حسیاسیت بیشتری برخوردار است، گفت: باید این نکته را در نظر داشت که ریالی به عنوان سرانه به حساب مدارس واریز نمی‌شود اما همچنان توقعات والدین و ادارت از مدارس زیاد است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: