• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1776-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

جهاددانشگاهی در جهرم دوره‌ی پرورش عقرب برگزار می‌کند

مدیر جهاددانشگاهی شعبه‌ی جهرم اعلام کرد که دوره‌ی تخصصی پرورش عقرب و زهرگیری توسط این نهاد و برای نخستین بار در جهرم برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، احمدی سه‌شنبه ۹ مرداد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دوره‌ی تخصصی پرورش عقرب و زهرگیری از ۲۳ مرداد در جهاددانشگاهی جهرم برگزار می‌شود؛ گفت: جهرم بعد از شیراز اولین شهرستان فارس محسوب می‌شود که این دوره را اجرا می‌کند.

احمدی، دکتر عزیزی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را،‌ به عنوان مدرس این دوره معرفی و اضافه کرد: فراگیران در این دوره درباره‌ی شناخت گونه‌های عقرب، مراحل نگهداری، پرورش، تولید مثل و تکثیر، مراحل بازاریابی و تجاری‌سازی، آموزش گام به گام ایجاد مزرعه پرورش عقرب، مراحل زهرگیری از عقرب زنده و مواردی دیگر نکاتی را فراخواند گرفت.

او با بیان اینکه علاقه‌مندان تا 19 مرداد ماه امسال برای ثبت نام در این دوره فرصت دارند، گفت: به شرک‌کنندگان پس از پایان این دوره گواهی‌نامه‌ی جهادانشگاهی که مورد تأیید مرکز جهاد کشاورزی است، اعطا خواهد شد.

احمدی با بیان اینکه زهر عقرب گرانترین مایع دارویی جهان و تجارت آن میلیاردی است، افزود: به طور متوسط هرگرم زهر تازه‌ی عقرب هفت تا هشت مییلون تومان قیمت دارد و هر کیلو زهر خشک و فراوری‌شده تا هشتاد میلیون تومان‌ خریداری می‌شود.

وی با ابراز اینکه کشور فرانسه بزرگترین خریدار زهر عقرب در جهان است، بیان کرد:  به پرورش‌دهندگان مزارع عقرب نیز وام سازندگی تعلق می‌گیرد و این شغل جهت درآمدزایی فراگیران جهاد دانشگاهی مثمر ثمر خواهد بود .

به گزارش ایسنا در حال حاضر تعداد انگشت‌شماری و به روش سنتی، گرفتن زهر عقرب در برخی نقاط شهرستان جهرم انجام می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: