• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس انتقال خون جهرم:

رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی اهداء خون همراهی کنند

رییس مرکز انتقال خون شهرستان جهرم از رسانه‌ها درخواست کرد تا برای فراگیر شدن فرهنگ اهداء خون بیش از پیش تلاش کنند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس دکتر عبدالرحمن محتشمی سه‌شنبه ۹ مرداد در جمع خبرنگاران با پاسداشت روز ملی انتقال خون، گفت: هم‌اینک ۲ پایگاه ثابت در شهر جهرم فعال است و تیم‌های خونگیری نیز به شکل منظم و در قالب اکیپ‌های سیار کار دریافت خون از اهداء کنندگان در سطح شهرستان را انجام می‌دهند.

او گفت: این مرکز ماهیانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ مراجعه‌کننده برای اهداء خون دارد و نقش مهمی را در رفع مشکلات بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های خونی ایفا می‌کند.

رییس مرکز انتقال خون جهرم با بیان اینکه تعدادی از مصرف‌کنندگان خون و فرآورده‌های خونی، مصرف کنندگان ثابت محسوب می‌شوند، گفت: این افراد شامل بیماران سرطانی دیالیزی، تالاسمی و هموفیلی هستند؛ علاوه بر آن کار تامین خون مورد نیاز بیش از ۵۰۰ تخت فعال بیمارستانی در جهرم نیز انجام می‌شود.

محتشمی همچنین از در نوبت بازدید قرار گرفتن مرکز انتقال خون جهرم توسط بازرسان بین‌المللی خبر داد و گفت: در صورت تأیید، پلاسمای آماده شده توسط این مرکز به خارج از کشور صادر شده و صرف تهیه‌ی داروهای مورد نیاز بیماران داخل کشور می‌شود.

رییس مرکز انتقال شهررستان جهرم با قدردانی از خیرین و اهداء کنندگان خون گفت: از خیران دعوت می‌شود با تهیه‌ی تجهیزات مورد نیاز روند بین‌المللی‌شدن مرکز انتقال خون جهرم را تسریع بخشند .

به گفته‌ی وی توسط مرکز انتقال خون جهرم به طور متوالی سه دوره گواهی ایزو از موسسه MIC انگلستان دریافت کرده است .

محتشمی خاطرنشان کرد: با توجه به گرمی هوا و مراجعه کمتر جهت اهدای خون در کل کشور، برای جلوگیری از کمبود و ایجاد مشکل برای بیماران، از شهروندان درخواست می‌شود اهداء خون را در برنامه‌های خود قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: