• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-2474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

تنها راه ایجاد اشتغال تقویت تولید داخلی است

استاندار فارس تاکید دارد که از نظر او تنها راه ایجاد اشتغال، حمایت و تقویت تولید داخلی است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل تبادار سه‌شنبه ۹ مرداد در بازدید از ۲ واحد تولدیدی در شیراز، ضمن صدور دستوراتی برای رفع موانع مطرح شده از سوی مدیران این واحدها، بر این نکته که همه باید برای تحقق شعار حمایت از تولید و کالای ایران تلاش کنیم؛ تاکید کرد.

تبادار گفت: ارتباط بدون واسطه با تولیدکنندگان با هدف پیشبرد امور تولیدی همواره جزو برنامه های من بوده و در این زمینه گام هایی برداشته شده است .

استاندار فارس گفت: در شرایط حساس کنونی رفع موانع تولیدی و تکمیل زنجیره تولید و تلاش برای جذب سرمایه گذاران یک ضرورت است که همه مدیران استان باید برنامه و سیاست های خود را برای تحقق این ضرورت دنبال کنند .

وی با بیان اینکه برای تحقق شعار حمایت از تولید و کالای ایران باید در کنار اقدامات فرهنگی، موانع پیش روی تولید نیز برداشته شود، یادآور شد: رفع موانع تولید دغدغه اصلی من است و برای رفع این دغدغه هفته ای نیست که از واحدهای تولیدی و صنعتی استان بازدید نداشته باشم و برای رفع دغدغه ها تلاش نکنم .

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: هرچند با تلاش های صورت گرفته در جهت رفع موانع تولید و رونق بخشیدن به تولید، نرخ بیکاری از 10.8 در سال 1396 به 9.9 در سه ماهه نخست سال جاری رسیده است اما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم که لازم است دستگاه های متولی بیش از پیش تلاش کنند .

تبادار افزود: تنها راه ایجاد اشتغال حمایت و تقویت تولید داخلی است و باید بدانیم با اشتغال دولتی نمی توان نرخ بیکاری را کاهش داد لذا باید در این زمینه از توان بخش خصوصی بهره گرفت .

استاندار فارس ادامه داد: حمایت از صنایع کوچک تاثیر زیادی در ایجاد اشتغال دارد که این موضوع در کنار توجه به صنایع بزرگ و موثر مورد توجه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: