• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-2674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون توزیع نیروی برق شیراز مطرح کرد:

توجه به آموزش‌های فردی شهروندان در زمینه مصرف انرژی

معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: این شرکت در یک برنامه‌ی فراگیر تلاشی را در راستای فرهنگسازی مصرف بهینه‌ی انرژی برق با آموزش‌های فردی و چهره به چهره به شهروندان آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس دکتر علی احمدزاده چهارشنبه 10 مرداد در یک نشست خبری گفت: آموزش نیروی انسانی فعال در شرکت توزیع نیروی برق شیراز طی سال‌های گذشته تاکنون روندی برنامه‌ریزی شده و فراگیر داشته است.

او گفت: تاکنون بحث آموزش‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف به پرسنل و نیروهای شاغل در شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد توزیع نیروی برق شیراز مد نظر قرار داشت و در این زمینه توفقیات فراوانی حاصل شد.

احمدزاده افزود: در سال گذشته بالغ بر 67 هزار نفر ساعت آموزش تخصصی تنها به نیروهای غیررسمی شرکت توزیع نیروی برق شیراز ارائه شد که تاثیر آن در عملکرد نیروها محسوس است.

وی اضافه کرد: بازدهی آموزش‌های ارائه شده به نیروی انسانی شاغل در شرکت و نیروهای غیررسمی در کاهش قابل توجه حوادث حین کار و بهبود عملکرد نیروها از یک سو و نوع مواجهه‌ با ارباب رجوع و مشترکان، مشهود بوده است.

احمدزاده تاکید دارد که به بخشی از تاثیرگذاری آموزش‌های ارائه شده به نیروی شاغل در توزیع برق شیراز را می‌توان در کاهش میزان شکایات و انتقادات مردم نسبت به عملکرد شرکت تاثیر خوبی داشته است.

معاون توزیع برق شیراز در عین‌حال گفت: امسال از سایر آموزش‌ها کم کرده‌‌ایم و به سمت آموزش‌های مردم محور گرایش بیشتری داریم. در این حوزه آموزش‌ها بر روی نیروهای قرائت کنتور و حوزه‌ی مشترکین متمرکز است.

احمدزاده گفت: در این آموزش‌ها نیروها تکنیک‌هایی را برای مواجه‌ی صحیح با شهروندان و آموزش چهره به چهره در زمینه‌ی مدیریت مصرف فرامی‌گیرند تا بتوانند نقش موثری در فرهنگسازی مصرف بهینه‌ی انرژی ایفا کنند.

معاون توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه تاثیر این اقدامات را نمی‌توان با عدد و رقم ارزیابی و بیان کرد، گفت: این آموزش‌ها در میان مدت تاثیرات مطلوبی را در بهینه‌سازی مصرف انرژی خواهد داشت.

احمدزاده همچنین با اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری ریسه‌های روشنایی در شیراز گفت: در این طرح نیروهای متخصص و ماهر شرکت برق شیراز به کار گرفته شده‌اند؛ حال آنکه هزینه‌های بسیار هنگفتی صرف آموزش این نیروها برای استفاده در امور تخصصی و خاص شده است.

معاون توزیع نیروی برق شیراز، با تاکید براینکه بی‌توجهی به مصرف بهینه‌ی انرژی، هرز رفتن نیروی انسانی ماهر را به‌دنبال دارد، گفت: امیدواریم با فرهنگسازی بتوانیم شاهد بهینه‌سازی مصرف انرژی باشیم.

احمدزاده تاکید کرد که نقش رسانه‌ها و خبرنگاران را در آگاهی بخشی به جامعه و ارتقاء دانش افراد در حوزه‌ی انرژی و شیوه‌های مصرف بهینه را نباید نادیده گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: