• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-2173-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار ویژه لارستان:

پیشگیری از ناهنجاری‌ها با برخورد سخت انجام نمی‌شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان اعتقاد دارد که در بحث جلوگیری از برخی ناهنجاری‌ها، برخوردهای سخت و غیر ارشادی تاثیرگذار نیست.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی فرمانداری لارستان، جلیل حسنی در جمع نمایندگان تشکل‌های اجتماعی و فرهنگی بانوان لارستان، گفت: اگر در جامعه آگاهی بخشی و جامعه را در برابر هر گونه معضل و یا مشکلی واکسینه کنیم و در سطح شهرستان برنامه های زیاد فرهنگی و هنری را اجرا و به ارزشها و آرمانها توجه نماییم، قطعاً جامعه ای سالم و بدون فساد خواهیم داشت .

وی ادامه داد: ناهماهنگی بین بخش های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی باعث شده است که توسعه ی کشور به سمت یک توسعة نامتوازن حرکت کند و در این خصوص هستند کسانی که فرهنگ درست استفاده کردن از فن آوریهای جدید را نمی دانند و متاسفانه این معضل، برخی از نوجوانان و جوانان ما را هم در بر گرفته است .

حسنی با بیان اینکه نباید در خصوص فضای مجازی محدودیت سازی کنیم؛ گفت: وقتی راه درست و صحیح استفاده کردن از فضای مجازی را به  فرزندان خود یاد ندادیم و محدودیت سازی ایجاد کردیم، این جوان و نوجوان فردا در کوچه و بازار، به دنبال ناهنجاریها می رود و بدتر از این می شود، بنابراین باید راه درست استفاده کردن از این فن آوری‌ها را بجای محدود سازی، ایجاد نماییم و به آنها یاد دهیم که در فضای مجازی می توان به احادیث، آیات قرآنی و مسائل علمی و فرهنگی زیادی دست یافت و هنجارها و ارزشهای انسانی، اسلامی و اجتماعی را رد و بدل کرد.

فرماندار ویژه لارستان  در خصوص موارد و مشکلات مطرح شده و دغدغه های بانوان حاضر در این نشست نیز؛ افزود: مشکلات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را نمی توان در شهرستان حل کرد، چون این یک مسئله کلی و کلان است که باید از طریق کشور حل شود، البته باید خانواده‌ها در منزل و دبیران و معلمین و مدیران در مدارس این نوجوانان و جوانان را مدیریت کنند و مواظب شان باشند .

معاون استاندار فارس گفت: بنده اگر ناراحتی و دغدغه ام نسبت به مسائل و مشکلات جامعه بیشتر نباشد، کمتر نیست، ولی محدودسازی به تنهایی جواب نمی‌‌دهد.

وی یادآور شد: همه دوست دارند که جامعه شان از هر گونه فساد و ناهنجاری و ضد ارزشها دور باشد و این دغدغه ی تمامی افراد جامعه است که این موضوع در کشور رعایت بشود، امادر این راستا بایستی کار فرهنگی کرد و با اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و مذهبی و قرآنی، جامعه را به سمت ارزشهای مناسب اسلامی سوق داد .

حسنی ضمن ابراز رضایت از دغدغه های بانوان فعال شهرستان در خصوص معضلات جامعه من جمله عفاف و حجاب و دیگر ناهنجاریها در جامعه؛  افزود: در این خصوص شیوه های کنترلی و اجبار و مجبور کردن افراد جواب نمی دهد، چرا که تا زمانی که ما آنها را کنترل می کنیم، خودشان را با ما وفق می دهند، اما به محض اینکه از کنترل خارج شدند، می روند و آن کار خودشان را می کنند .

فرماندار لارستان در ادامه خاطر نشان کرد: خوشبختانه وضعیت حجاب و عفاف دختران و پسران  پاک و نجیب ما در شهرستان نسبت به جاهای دیگر کشور عالی است .

او گفت: جوان و نوجوان ما اگر می خواهد ارزشهای دینی را رعایت کند، باید درون زا شود، یعنی اعتقاد، بینش و فکر داشته باشد و در این راستا همت نماید، البته نه با اجبار و ترس از روی خانواده و یا مسئولین این مهم را انجام دهد .

حسنی در ادامه با تأکید بر اینکه بانوان شاغل در ادارات شهرستان باید بهترین الگو برای زنان جامعه باشند؛ افزود: بازرسان ما از فرمانداری بطور مستمر از ادارات شهرستان بازدید کرده و در موضوعات مختلف نظیر عفاف و حجاب، صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع و غیره را گزارش و تذکرات لازم را ارائه می‌کنند.

فرماندار ویژه لارستان در خصوص اجرای عملیات پیست دوچرخه سواری ویژه بانوان هم گفت: تلاش ما بر این است که هر چه سریعتر این طرح اجرایی شود و بطور جد در دست پیگیری است که در این خصوص باید از ظرفیت شهرداری، شورای شهر، ورزش و جوانان و بسیج نیز استفاده شود .

حسنی خطاب به مسئولین ذیربط خاطر نشان کرد: در ایجاد فضاهای ورزشی، تفریحی، فرهنگی و هنری ویژه بانوان شهرستان لارستان تلاش کنید و نتیجه اش را به اطلاع مردم برسانید .

فرماندار لارستان از بانوان فرهنگی و اجتماعی شهرستان خواست که همیشه در جامعه فعال باشند و نسبت به حفظ آرمانها و ارزشهای انقلاب تلاش کنند و بی توجه نباشند و در دیگر حوزه‌ها نیز ورود کنند و مسئولین شهرستان را یاری کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: