• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-2373-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

گزارش ایسنا از تجمعات اعتراضی در شیراز

عده‌ای با حضور در خیابان مرکزی‌ شیراز، دست به تجمعی اعتراضی زدند که با حضور نیروهای پلیس این تجمع خاتمه یافت .  

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، ظهر پنجشنبه ۱۱ مرداد، گروهی معترض در شیراز با حضور در خیابان‌های توحید، چهارراه‌زند و خیابان لطفعلی خان زند، تجمعی اعتراضی را برپا کردند .

تجمع کنندگان ساعت ۱۱ صبح روز پنجشنبه و به دنبال فراخوانی که از روزها قبل در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود، از خیابان توحید که به‌عنوان یکی از بازارهای اصلی لوازم خانگی و موبایل در شیراز محسوب می‌شود، تجمع خود را آغاز کردند .  

تجمع کنندگان که شمار آنان به بیش از ۲۰۰ نفر نمی‌رسید ابتدا با سردادن شعارهایی نظیر بازاری حمایت حمایت، خواستار پیوستن کسبه و بازاریان به جمع خود شدند؛  معترضین در حین حرکت به سمت چهارراه‌زند نیروهای پلیس پیشگیری و ضد شورش را نیز خطاب قرار داده و خواستار حمایت آنان شدند .  

به تدریج مسیر شعارهای معترضان به سمت شعارهای هنجارشکنانه سوق پیدا کرد و نیروهای پلیس مستقر در محل نیز برای پراکنده کردن افراد وارد عمل شدند .  

ماموران پلیس از کسبه خواستند که مغازه‌ها و پاساژ‌ها را تعطیل کنند و در این میان شکسته شدن شیشه‌های برخی مغازه‌ها منجر به اعتراض‌هایی از سوی کسبه شد .  

در ادامه مسدود شدن مسیر خیابان کریم‌خان زند به عنوان یکی از اصلی‌ترین شریان‌های شیراز و تعطیل شدن مغازه‌ها و اداره‌ها، افزایش ترافیک و کشیده شدن دامنه‌ی ترافیک تا میدان نمازی را به دنبال داشت .  

حوالی ساعت ۱۲ ظهر پلیس با پرتاب گاز اشک‌آور، تلاش کرد تا تجمع کنندگان را که شمار آنان مقداری بیشتر شده بود، پراکنده کند اما آنها در گروه‌های کوچکتر، حضور خود را به سمت خیابان‌های رودکی، انوری و بخشی از خیابان کریمخان زند کشیدند .

در این میان توسعه‌ دامنه‌ حضور تجمع کنندگان منجر به افزایش ترافیک در دو سمت بلوار زند شد و این درحالی بود که ماموران پلیس که عمدتا تنها به باتوم مسلح بودند؛ تلاش میکردند تجمع کنندگان را متفرق کنند .  

در اعتراضات ظهر امروز شیراز شمار شهروندانی که به عنوان تماشاگر ناظر صحنه‌ها بودند بیش از معترضان بود، اما تماشاچیان نیز در گفت و گوهای خود ضمن محکوم کردن این شکل از اعتراض، سیاست‌های اقتصادی را مورد انتقاد شدید قرار داده و تاکید داشتند که تداوم وضعیت کنونی و مشکلات معیشتی و اقتصادی، برای همه مشکل آفرین خواهد بود .  

حوالی ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه ظهر امروز پنجشنبه ۱۱ مرداد، تقریبا اکثر معترضین پراکنده شده بودند اما صدای شعار و توهین از گروه‌های چند نفره‌ای که دور از محل تجمع پلیس گرد هم جمع شده بودند شنیده می‌شد .  

شعارهای معترضان که ابتدا اعتراض به وضعیت معیشت و اقتصاد بود، خیلی سریع به سمت شعارهای تند سیاسی کشیده شد .  

به گزارش ایسنا، تجمعی اعتراضی نیز عصر سه‌شنبه ۹ مرداد در خیابان ملاصدرای شیراز حادث شده بود که در آن نیز معترضین افرادی غیر از بازاریان و کسبه‌ی این نقطه از بازار شیراز بودند و در نهایت با دخالت پلیس طی مدت کوتاهی خاتمه یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: