• جمعه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-2573-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

امام جمعه‌ی شیراز:

مدیران قوی و جسور برای حل مشکلات مردم به میدان بیایند

خطیب جمعه‌ی شیراز با بيان اينكه مردم امروز با نهايت صبر مشكلات را تحمل مي كنند، تاکید کرد که برای خروج از وضعیت فعلي كشور نيازمند ورود مديراني قوي، جسور و جهادي هستيم تا برای حل مشکلات به ميدان بيايند.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آيت الله لطف الله دژكام جمعه ١٢ مرداد در خطبه هاي پيش از نماز جمعه شيراز  با بيان اينكه تلاش براي آخرت منافاتي با انجام اقدمات مادي در دنيا ندارد، تصريح كرد: دل بستگي غير از داشتن است؛ همانگونه كه اميرمؤمنان نخلستان هايي داشت اما دل به آن نبست و براي دنيا هزينه اش كرد.

نماینده‌ی ولی فقیه در فارس به دو آيه از سوره يونس در قرآن كريم اشاره و در تفسير آن خاطرنشان كرد: بايد گذشته ها را براي ترسيم چراغ آينده ديد و از آن درس گرفت. 

امام جمعه شيراز ادامه داد: اقوام مختلفي در طول تاريخ آمدند و رفتند كه آيا هدايت الهي به سوي آنها نيامده بود؟ هركسي سخن پيامبران را شنيده و پيروي كرده حالش در آينده هم خوب است و برعكس آن، گرفتار عذابند.

به گفته‌ی آیت‌الله دژكام، اگرچه روش دستیابي، تكنيك و فن متفاوت شده اما مسائل و مشکلات بشر همان است كه از ابتدای ‌وجود آدم تاكنون وجود داشته است.

خطیب جمعه‌ی شیراز اضافه كرد: گراني، جنگ، كشت و كشتار، بي عدالتي و ...در همه زمان ها مشكل هميشگي بشر بوده كه امروز هم  وجود دارد و بايد در صدد رفع و راه حل آنها باشيم.

نماينده ولي فقيه در فارس كه معتقد است تنها دو راه حل براي فائق آمدن بر مشكلات وجود دارد؟ گفت:  يكي اينكه ببينيم ديگر ملل در مواجه با مشكلات چه كرده اند؟ و ديگري اينكه منتظر بمانيم تا همان ها كه مشكل آفرين شده اند، بيايند و مشكلاتمان را حل كنند.

آیت‌الله   دژكام با تاكيد بر اينكه بنا نيست كه كسي يا ملتي فكرش را به ديگري تحميل كند بلكه با فكر درست بايد راه حلي كاربردي انجام داد، عنوان کرد: فكري كه استكبار جهانی به ديگر ملل تحميل كرده را باید بررسی کرد.در اين باره آلمان، چين و ژاپن امروز را مشاهده كنيم كه در چه جايگاهي قرار دارند.

وي با تصريح بر اين موضوع كه بايد محكم انتخاب كنيم كه امروز ميخواهيم مانند چين باشيم يا افغانستان؟ گفت:  به واسطه شناختي كه از مردم و مومنين خود داريم، اعلام مي كنم كه آمريكا و دشمنان هر غلطي مي خواهند بكنند اما اين ملت عظمت طولاني مدت ايران را رقم خواهند زد.

امام جمعه شيراز تاكيد كرد: بايد مقاومت و ايستادگي كرد و در برابر مشكل جا خالي نداد و ايستاد تا مشكلات حل و نسل آينده ما اميدوارتر شوند.

آیت‌الله   دژكام با بيان اينكه كساني كه صبر مي كنند رحمت خداوند شامل حالشان مي شود، يادآور شد كه منطق قرآن و تاريخ  نیز گوياي اين مدعاست.

وي ادامه داد: در صورت پيشه كردن صبر و استقامت به عزت شايسته كشور دست خواهيم يافت تا به يك كشور قدرتمند جهاني تبديل شويم. 

نماينده ولي فقيه در فارس همچنين اوصاف فوق را منوط به عملكرد دولتمردان و اجراي وظايفشان دانست و گفت:  وقتي گفته مي شود صبر مي كنيم به اين معنا نيست كه دولتمردان كار خود را انجام ندهند.

آیت‌الله   دژكام با اشاره به سخنان رئيس جمهور در چند هفته اخير مبني بر افزايش توان كاركردي جهت رفع مشكلات، عنوان كرد: ما نيز دنبال همين امر بوديم.

وي با بيان اينكه بايد حركت هايي از سوي مديران دولتي ديده شود تا مردم به آنها و حل مشكلات دلگرم شوند، گفت: نه تنها دولتي ها كه قوه قضاييه و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي نيز بايد دست يه دست هم بدهند.

امام جمعه شيراز با بیان اینکه دولتي ها بايد كار را به اندازه توان به گردن بگيرند و تلاش كنند،  يكي از نواقصي كه مديران كشور امروز بايد به آن بپردازند را بحث مبارزه با فساد اداري دانست و در اين خصوص گفت: امروز همه مردم از فسادهاي ايجاد شده گله مند هستند.گاهي كسي كاري انجام مي دهد كه دشمن هم نسبت به اين ملت انجام نمي دهد.

نماینده‌ی ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه‌ی شیراز تاکید دارد که نفوذي هايي وجود دارند كه فساد کرده و با اقدام خود مردم را از مجموعه حاكميت نااميد مي كنند.

خطیب جمعه‌ی شیراز با تاكيد بر اينكه بايد نهاد بازرسي دولت با چنين مواردي برخورد جدي كند، گفت: پيشگيري از فسادها بهتر از آن است كه فسادی انجام شود و سپس حكمي را اجرا كرد.

 آیت‌الله  دژکام با تاکید مجدد بر این نکته که باید قبل از آینکه دزدي شود، جلوي آن گرفته شود، خواستار افزايش بهره روي، شفافيت و حذف فعاليت ها زيادي در ادارات شد و گفت: مديران چه زماني مي خواهند بيدار شوند؟

نماینده‌ی ولی فقیه در استان فارس    ادامه داد: از دستگاه قضايي توقع داریم در تسريع روند رسيدگي به پرونده و احكام صادر شده برای چنين افرادي همت گمارد.

امام جمعه شیراز با اشاره به تغییر در تیم اقتصادی دولت خاطرنشان کرد: اگرچه تغییراتی انجام شده اما بايد يك هماهنگي ایجاد شود؛ چرا که ضعف مديريتی در کشور و برنامه ريزي دشمن با هم جمع شده تا يك جنسي با تفاوت قيمتي يك ميليوني رو به رو شود.

آیت‌الله  دژکام با بیان اینکه چرا باید اجاره داده شود که ارز دولتي گرفته شود اما در جايي ديگر هزينه شود؟ افزود: نياز به جسارت و قدرت مديران در این باره و همچنين صداقت آنها با مردم داريم.

وی اضافه کرد: امروز یکی از وزرا با شجاعت اعلام می کند که ارزهای دولتی توسط چه کسی یا کسانی و در چه جاهایی هزینه شده که ضرورت دارد مابقی وزرا نیز چنین کنند.

  نماینده ولی فقیه در استان فارس با یادآوری اینکه طی هفته‌های گذشته بعد از اقامه‌ی نماز جمعه بین مردم حضور داشته و مشکلات آنان را شنیده است به احصاء و بررسی آماری مشکلات مطرح شده از سوی مردم اشاره و خاطرنشان کرد: با یک بررسی تحلیلی همراه با مستندات موجود مشخص شد که مشکلات مربوط به ۴۳ دستگاه است که در این بین ۷ دستگاه در صدر قرار دارد و اگر مسائل مرتبط با آنها حل شود بخش اعظمی از مشکلات رفع می‌شود.

آیت‌الله دژکام با تصریح اینکه مسائل و مستندات تحلیل شده در این ارتباطات در اختیار استاندار فارس قرار گرفته است، یادآور شد که  حساب مديران با مردم است و او به‌عنوان امام جمعه زبان مردم محسوب می‌شود و تاکید دارد که اداره‌ها خصوصا هفت اداره‌ی در صدر بايد مشكلات مردم را حل و با آنها درست برخورد كنند.

نماینده‌ی ولی فقیه در استان فارس با تصریح اینکه ممكن است بعضي تصميم گيري ها مربوط به استان نباشد که پیگیری آنها در سطح مرکز باید با جدیت دنبال شود، گفت: بنا نداشته و ندارد که نامی از دستگاه‌های مورد نظر ببرد اما اگر قرار باشد این رفتارها ادامه پیدا کرده و مشکلات مردم در ارتباط با اداره‌ها پابرجا باشد نام دستگاه را اعلام خواهم کرد.

  امام جمعه شیراز با بیان اینکه به عنوان خدمت گزار مردم تا آخر پای کار ایستاده ام، افزود: از همه كساني كه صبر مي كنند و اهل فكر و فرهنگ هستيد تقاشا مي كنم كه به اين حركت كمك کنند تا مجموعه مديران بدانند پشت هر ميزي قرار دارند كار خود را انجام دهند که بار اضافي روي سر مردم سوار نشود.

آیت‌الله  دژکام با بیان اینکه اگر مدیری با وجود مشکلات فعلی و با عدم کارکرد دستگاه خود نه تنها موجب حل مشکل نشود که بر مشکلات هم بیفزاید، مراجعات مردم به امام جمعه هم تداوم خواهد داشت، گفت: مردم نیاید اینقد گرفتار باشند و مدیر کار نکند و همچنان بر ميزش تكيه کند و جم نخورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: