• جمعه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز:

کارگروه حفظ تاریخ انقلاب تشکیل می‌شود

شهردار شیراز اعلام کرد که کارگروهی با هدف حفظ تاریخ انقلاب و انتقال آن به نسل های بعد تشکیل خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز حیدر اسکندرپور در بازدید از مرکز اسناد انقلاب اسلامی در شیراز گفت: باید تلاش کنیم تاریخ انقلاب را حفظ و آن را به نسل های بعدی منتقل کنیم؛ در این راستا کارگروهی با حضور نمایندگانی از مجموعه شورا، شهرداری و مدیران این مرکز تشکیل خواهد شد .

وی ضمن تشریح فعالیت های این کارگروه افزود: در این کارگروه نسبت به مکان مرکز اسناد انقلاب اسلامی، شیوه حفظ آثار و برپایی نمایشگاه تصمیم های مناسبی اتخاذ و در سالروز انقلاب اسلامی نتایج برگزاری جلسات این کمیته مشخص می شود .

شهردار شیراز با تاکید بر لزوم همکاری جوانان در این کارگروه افزود: به نظر من بین نسل انقلاب و نسل جوان فهم مشترکی ایجاد نشده است از این رو حضور جوانان فعال حوزه فرهنگی - هنری در زمینه حفظ و ترویج آثار تاریخ معاصر انقلاب و ایران می تواند راهگشا باشد .

شهردار شیراز خاطرنشان ساخت: می توان در نمایشگاه ها و جشنواره های سطح شهر متناسب با سنین مختلف اقدام به آموزش و روایت تاریخ انقلاب کرد چون معتقدیم فعالیت در این حوزه هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری است .

رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز با بیان اینکه مرکز اسناد انقلاب اسلامی تاریخ شیراز و ایران است گفت: حاج رسول قائدشرفی بنیانگذار این مجموعه را می توان گنجینه ای از خاطرات و تاریخ شفاهی دوران انقلاب و جنگ تحمیلی دانست .

سیداحمدرضا دستغیب با اشاره به اینکه برخی از اسناد موجود در این مرکز بی نظیر است و جز تاریخ ملی ایران محسوب می شود، افزود: شیوه نگهداری از اسناد مناسب نیست و باید توجه ویژه ای به استفاده از روش های مناسب حفظ و نگهداری داشت. همچنین با توجه به ارزش بالای اسناد موجود در مرکز اسناد انقلاب اسلامی باید نسبت به چاپ، انتشار و توزیع آنها و برپایی نمایشگاه ها اهتمامی ویژه داشت .

دستغیب با بیان اینکه مکان فعلی مرکز اسناد انقلاب اسلامی مناسب حفظ و نگهداری صحیح از اسناد و برپایی نمایشگاه های مختلف نیست، خاطرنشان ساخت: با تشکیل کارگروهی متشکل از مجموعه شهرداری، شورا و متولیان این مرکز می توان نسبت به شیوه مطلوب حفظ و نگهداری، انتشار و برپایی نمایشگاه از مجموعه های موجود همفکری و تعامل کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: