• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-2974-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

رئيس سازمان تعاون روستايي فارس مطرح کرد:

تسهيل فضاي كسب و كار در شبكه تعاوني روستايي فارس

رئيس سازمان تعاون روستايي فارس با اشاره به فراهم کردن زمينه تسهيل فضاي كسب و كار در شبكه تعاوني روستايي اين استان، تحقق  این مهم را از جمله رویکردهای اصلی سازمان متبوع خود در سال ۹۷ عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، احد بهجت‌حقيقي شنبه 13 مرداد در جلسه هم‌انديشي با معاونت و كاركنان توسعه تشكل‌هاي تعاون روستايي استان، تصریح كرد: امروزه تعاوني‌ها اهرم مناسبي براي توسعه فعاليت‌هاي اقتصادي و اجتماعي به شمار مي‌روند و تجربه كشورهاي توسعه يافته نشان مي‌دهد که تعاونی‌ها، بهترين تشكل‌ها براي تجميع سرمايه‌هاي خرد و نيروهاي خلاق و مستعد محسوب می‌شوند.

وی ضمن بر شمردن توانمندي‌های تعاوني‌هایی که رویکرد  توليدی دارند، نقش اين نوع از تعاوني‌ها را در بسترسازي زنجيره توليد بخش كشاورزي مهم تلقي کرد و خواستار هم‌افزايي توان اتحاديه‌ها در تشکیل زنجيره توليد بخش كشاورزي شد.

رئيس سازمان تعاون روستايي فارس كه شركت‌های سهامي زراعي را صداي رساي كشاورز و تنها را ه نجات كشاورزي مي‌داند از تاسيس 20 شركت سهامي زراعي در فارس خبر داد و‌ در این باره خاطرنشان کرد: اين شركت‌ها موجب فراهم شدن امكانات زيستي بهتر، بهبود فضاي كسب و كار و اخذ تسهیلات براي روستاييان می‌شود.

بهجت‌حقیقی همچنين راه‌اندازی شركت‌های سهامي زراعي در کنار نظام‌هاي بهره‌برداري كشاوزي نوين را به مثابه استراتژي مهمي به منظور اصلاح كشاورزي سنتی به نوین و یکپارچه توصیف کرد.

بنابراين گزارش، در اين ديدار  بهنام عسكري، مدير عامل اتحاديه تعاوني توليد استان فارس نيز به ارائه اقدامات انجام شده و در دستور كار اين اتحاديه پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: