• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4414-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه پیام نور فارس مطرح کرد:

عملکرد مطلوب جهاد دانشگاهی در ایجاد اشتغال و رفع بیکاری

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: جهاد دانشگاهی با برگزاری دوره‌های آموزشی برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری بسیار خوب عمل کرده و در کوتاه‌ترین زمان جوانان را در حرفه مورد علاقه خود تقویت می‌کند .

عبدالرسول قرائتی در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، ضمن تبریک فرا رسیدن سالرزو تاسیس جهاد دانشگاهی بیان کرد: با توجه به فعالیت‌ها و نقش تاثیرگذار جهاد دانشگاهی در تمام عرصه‌ها این نهاد انقلابی می‌تواند در سطح بین‌المللی هم اثرگذار باشد.

وی با تصریح بر اینکه این نهاد انقلابی در زمانی فعالیت خود را آغاز کرد که دانشگاه‌ها تعطیل شده بودند، افزود: یکی از اهداف تاسیس این نهاد، عملی کردن کارها همراه با علم بود .

قرائتی که خود مؤسس جهاد داشگاهی واحد جهرم بوده، جهاد دانشگاهی را یک نهاد عمومی غیر دولتی خواند که بودجه مورد نیاز خود را خود تامین می‌کند.

رئیس دانشگاه پیام نور فارس با بیان اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی است، خاطرنشان کرد: امروزه نیاز به جهاد دانشگاهی بیشتر از قبل احساس می‌شود .

قرائتی در عین حال گفت: بزرگترین پشتیبانی جهاد دانشگاهی برای انقلاب داشته پشتیبانی از طریق علم تکنولوژی و فناوری بوده که این کار با تقویت ارتباط و دانشگاه با صنعت ایجاد شده است .

وی با اشاره به اینکه تاکنون جهاد دانشگاهی کارهای زیر بنایی خوبی انجام داده است، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی در به وجود آوردن دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های بزرگی چون پژوهشگاه رویان که بزرگترین پژوهشگاه در کشور محسوب می‌شود،  قدم بزرگی برداشته است .

رئیس دانشگاه پیام نور فارس اظهار کرد: پژوهشگاه رویان که زاییده جهاد دانشگاهی است در تمام استان‌ها و حتی برخی شهرستان‌ها نیز  شعبه دارد .

قرائتی با اشاره به ارتباط موثر جهاد دانشگاهی با صنعت برای رفع نیازهای کشور گفت: جهاد دانشگاهی در راستای رسیدن به دانشگاه‌های نسل سوم قدم‌های به سرایی برداشته است .

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی با  پشتیبانی از انقلاب فعالیت‌های بسیار خوب و بزرگی انجام داده است، گفت: انجام فعالیت‌های فرهنگی از دیگر اهداف تشکیل جهاد دانشگاهی است .

رئیس دانشگاه پیام نور فارس که یکی دیگر از اقدامات زیر بنایی جهاد دانشگاهی را تاسیس پایگاه مرکز اطلاعات علمی یا بانک نشریات مربوط به فارسی می‌داند، اظهار کرد: این نهاد انقلابی در آبادانی استان‌ها در دانشگاه‌های مختلف نقش بسزایی داشته   که با توجه به ظرفیت‌های این نهاد می‌تواند در حد شهر و روستا نیز موثر باشد .

قرائتی با تصریح بر اینکه انتظار است که جهاد دانشگاهی در زمینه فرهنگی بیشتر تقویت شود، به توانایی‌های این نهاد انقلابی و همچنین اعتبار خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا اشاره و خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی بیشتر در زمینه‌های علمی پژوهشی فعالیت داشته و می‌تواند فعالیت‌های خود را در زمینه‌های دیگر پر رنگ‌تر کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: