• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3174-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس اعلام کرد:

وجود بیش از دو هزار پروژه نیمه‌تمام دولتی در فارس

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت : دو هزار و ۴۴۸ پروژه نیمه‌تمام دولتی در سطح استان ارس وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، ساسان تاج‌گردون بعدازظهر شنبه ۱۳ مرداد در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خاطرنشان کرد: برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در فارس حدود 20 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که 16 هزار میلیارد تومان آن مربوط به پروژه‌های ملی و چهار هزار میلیارد تومان مربوط به پروژه‌های استانی است.

وی با اشاره به اینکه ۲۶۳ پروژه نیمه‌تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی در استان شناسایی شده است، افزود: براساس تبصره 19 قانون بودجه سال 97 واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی به بخش خصوصی یکی از ظرفیت‌های قانونی برای اتمام پروژه‌های عمرانی است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس در عین حال گفت: همه این دو هزار و 448 پروژه نیمه‌تمام دولتی به دلیل آیین‌نامه‌های قانونی قابلیت واگذاری به بخش خصوی ندارند.

تاجگردون عنوان کرد: تاکنون 263 پروژه نیمه‌تمام که جذابیت برای سرمایه‌گذاران داشته شناسایی و برای 150 پروژه نیز تاکنون سربرگ واگذاری صادر شده است و برای مابقی این پروژه‌ها تا پایان هفته صادر می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس با تصریح بر اینکه مطالبات پیمانکاران می‌تواند به عنوان آورده در واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام در نظر گرفته شود از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست که هر چه سریع‌تر کارگروه واگذاری را در دستگاه‌های خود تشکیل دهند و طرح‌های قابل واگذاری را معرفی کنند.

تاجگردون با بیان اینکه در سرجمع 570 میلیارد تومان اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای فارس در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: تمرکز مصرف این اعتبارات به اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام استانی و پروژه‌های استانی ویژه مثل تکمیل راه، احداث و تکمیل مدارس و خرید کانکس، آبرسانی به روستاها و غیره است.

وی افزود: در تخصیص اعتبارات متوازن به میانگین توسعه کشوری توجه شده است و این اعتبار به هر بخشی که توسعه آن کمتر از میانگین کشوری است تعلق می‌گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس همچنین با اشاره به راه‌اندازی صندوق حمایت از کشاورزی در شهرستان‌های استان، گفت: پیشنهاد می‌شود که 5 درصد سر جمع اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشوری برای صندوق حمایت از کشاورزی فارس در نظر گرفته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: