• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز:

دستگاه‌ها مسئولیت خود در ارتباط با رودخانه خشک را بپذیرند

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: رودخانه خشک شیراز نیازمند توجه جدی تمام دستگاه‌ها است؛ همه باید نقش و مسئولیت جدی خود را در این زمینه بپذیرند .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس حسین آرگیو یکشنبه ۱۴ مرداد در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر از پروژه‌های شهرداری منطقه ۷ شیراز ، با بیان اینکه رودخانه خشک شیراز بیش از پنجاه کیلومتر طول دارد، خاطرنشان کرد: این رودخانه نیازمند توجه جدی دستگاه‌های متولی است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری با اشاره به اینکه رودخانه خشک شیراز، در ادوار مختلف کمتر مورد توجه قرار گرفته است تاکید کرد: همه باید نقش و مسئولیت جدی خود را در این زمینه بپذیرند .

وی بر لزوم ساخت فازهای جدید بزرگراه مولوی، بهسازی و توسعه پارک ها، لوله گذاری و هدایت آب های سطحی، لوله گذاری و توسعه شبکه فاضلاب و توجه ویژه به وضعیت رودخانه خشک، توسعه بلوار تخت جمشید، ساخت پل رودخانه ای بزرگراه مولوی، بهسازی بزرگراه خلیج فارس و ... تاکید کرد .

آرگیو با بیان اینکه مگر می شود نسبت به مسائل مهم شهری که مشاهده و پیش بینی می شود بی تفاوت بود؟ تصریح کرد: همه در تمامی رده ها در دستگاه های مختلف و نیز تک تک شهروندان باید بر این موضوع حساسیت داشته باشند و مسایل مختلف در موضوع رودخانه خشک از ایمنی گرفته تا منظر شهری و بهداشت در آن مورد توجه قرار گیرد .

وی بیان کرد: برخی منازل که در بستر رودخانه در حریم منطقه هفت و بعضا خارج از محدوده خدماتی شهری در سالیان مختلف احداث شده اند یک خطر بالقوه اند .

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی می گوید پول ها در نقاط اولویت دار هزینه شود، اظهار کرد: توجه جدی به رودخانه خشک از بالادست در غرب تا دریاچه مهارلو اولویت است .

آرگیو با تاکید بر اینکه برم دلک و قصر ابونصر که تاریخ مصور شیراز است باید از آسیب و تخریب نجات یابد، عنوان کرد: چنین مجموعه هایی را نمی توان نادیده گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: