• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2476-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز به کار مدرسه‌ی تابستانی یادگیری الکترونیکی در شیراز

دومین مدرسه تابستانی یادگیری الکترونیکی کشور، با هدف توسعه مفاهیم کاربردی یادگیری الکترونیکی در فرآیندهای آموزشی، در شیراز آغاز به کار کرد و تا هفدهم مردادماه فعالیتش ادامه دارد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، رییس مدرسه‌ی تابستانی یادگیری الکترونیکی شیراز گفت: محتوای علمی این دوره با حضور کمیته علمی متشکل از متخصصان آموزش یادگیری الکترونیکی و کارشناسان فنی مشخص و برای یک دوره‌ی پنج روزه طراحی شده است.

دکتر مجیدرضا فرخی با بیان اینکه سال گذشته اولین مدرسه‌ی یادگیری الکترونیکی به میزبانی علوم پزشکی شیراز برگزار شد، افزود: استقبال دانشجویان از این مدرسه سبب استمرار ارتباط و تعامل دانشجویان و زمینه ساز برگزاری دومین دوره از این مدرسه یادگیری الکترونیکی شد .

او محتوای روز نخست برگزاری را آشنایی با زیرساخت‌های الکترونیکی و کار با سیستم مدیریت یادگیری یا LMS برای آشنایی شرکت کنندگان با مفاهیم اولیه یادگیری الکترونیکی و ابزار های تعاملی و محتوای روز دوم را آشنایی با شیوه طراحی آموزشی و اصول چند رسانه ای به صورت کاربردی و علمی به کمک نرم افزار تولید محتوای الکترونیکی استودیو عنوان کرد .

فرخی ادامه داد: در روز سوم شرکت کنندگان ضمن آشنایی با نرم افزار تولید محتوای الکترونیکی  ISPRING ، به صورت ویژه و علمی در زمینه تولید محتوای الکترونیکی تجربه کسب می‌کنند و روز چهارم نیز به آشنایی با دو نرم افزار ساخت بازی در آموزش GAMIFICATION و یادگیری به کمک موبایل و نرم افزار تولید محتوای الکترونیکی با عنوان CAMTASIA اختصاص دارد .

رئیس دانشکده مجازی قطب آموزش الکترونیک دانشگاه اضافه کرد: روز پنجم برگزاری، مفاهیم و رویکردهای نوین در یادگیری الکترونیکی آموزش داده می شود و دانشجویان با مفاهیم یادگیری تطبیقی، یادگیری فراگیر، استفاده از تکنیک TRIZ در حل مسایل آموزشی و کمک آموزشی هوشمند، آشنا می شوند .

فرخی حضور و شرکت خودجوش دانشجویان و اساتید در این دوره آموزشی را باعث افتخار این دانشگاه برشمرد و ابراز امیدواری کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان میزبان و مجری این دوره سبب ایجاد صمیمیت و گسترش آموزش های موضوعات یادگیری الکترونیکی و پیشرفت این شیوه نوین در کشور شود .

او با تاکید بر اینکه باید برای پیشبرد اهداف علمی کشور، با پیگیری، جدیت و عشق به کار و با تمام قدرت، وارد عمل شده و در این مسیر با صبر و گذشت، مشکلات کشور را مرتفع سازیم، اعلام کرد: همه باید برای آینده ای بهتر تلاش کنیم تا مسیر برای نسل آینده فراهم تر شود و همه سبب سربلندی کشور شویم .

دبیر علمی مدرسه تابستانی و مسئول دبیرخانه این دوره آموزشی، نیز گفت: کاربست فناوریی های نوین در فرآیندهای یاددهی یادگیری هدف کاربردی این دوره آموزشی برشمرد.

دکتر زهرا کریمیان؛ استادیار و مدیر EDO دانشکده مجازی علوم پزشکی شیراز، ادامه داد: آموزش و توانمندسازی دانشجویان علوم پزشکی در زمینه آموزش های مجازی و یادگیری الکترونیکی و همچنین شناسایی استعدادهای برتر دانشجویان در حیطه آموزش های مجازی و یادگیری الکترونیکی به عنوان هدف کلی این مدرسه تابستانی در نظر گرفته شده است .

کریمیان افزایش دانش و آگاهی دانشجویان در زمینه مفاهیم و موضوعات یادگیری الکترونیکی را از اهداف اختصاصی این دوره آموزشی خواند و اضافه کرد: افزایش دانش و مهارت دانشجویان در تولید محتوای الکترونیکی و کار با نرم افزارهای آموزشی، بهبود و تقویت نگرش دانشجویان در زمینه استفاده مفید و هدفمند از فضاهای مجازی، تقویت خلاقیت دانشجویان در زمینه کاربست مفاهیم یادگیری الکترونیکی در عمل و همچنین تقویت روحیه کار تیمی و مشارکتی در زمینه ساخت و تولید محتوا و نرم افزارهای آموزشی نیز، از دیگر اهداف اختصاصی این مدرسه تابستانی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: