• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان:

اعتمادسازی مهمترین وظیفه شهرداری است

معاون و دیگر مدیران حوزه مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با آیت الله سید علی اصغر دستغیب، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند و از رهنمودهای ایشان بهره بردند .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی حوزه مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری در این دیدار با بیان اینکه شهرداری‌ها نزدیکترین ارتباط را با مردم دارند، اضافه کرد: ستون فقرات شهرداری نیز حوزه معاونت مالی و اقتصادی است که وظیفه تامین مالی،جذب سرمایه گذار و هزینه های جاری را بر عهده دارد .

آیت الله سید علی اصغر دستغیب با اشاره به اینکه اعتماد سازی ریشه در روایت‌ها و فرهنگ جامعه اسلامی دارد ، گفت: اعتماد سازی و کسب رضایت مردم مهمترین وظیفه امروز شهرداری‌ها است .

وی با بیان اینکه صداقت و امانتداری دو ارزش والایی است که در مسیر اعتماد سازی نقش مهمی را ایفا می نماید، افزود: باید در جلب اعتماد مردم در گفتار و رفتار صداقت داشته باشیم و در این صورت است که مردم خود را جدا از مسوولین نخواهند دید و علاوه بر پرداخت عوارض در زمینه های دیگر شهرداری را  یاری خواهند داد .

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در شرایط اقتصادی سخت باید برنامه ریزی ها بر مبنای منابع موجود انجام باشد، اظهار کرد: در این شرایط باید پروژه ها به صورت تخصصی و با در نظر داشتن اولویت و ضرورت آن به انجام برسد .

آیت الله دستغیب با بیان اینکه مردم نجیب و خوبی داریم و همین موضوع مسوولیت مدیران را دو چندان می کند، گفت: مدیران نیز در مقابل باید تلاش کنند تا بیشترین و بهترین خدمت را به مردم ارایه نمایند و اطمینان دارم که مدیران شهرداری از چنین روحیه ای در جهت خدمت به مردم برخوردارند .

وی با بیان اینکه آگاه سازی و فرهنگ سازی در جهت مشارکت بیشتر مردم باید از طریق رسانه ها انجام شود، افزود: روحانیون از تریبون های مختلف در جهت آگاه سازی مردم با هدف مشارکت بیشتر شهروندان در اداره شهر تلاش داشته و دارند .

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید در جهت آرامش مردم گام های اساسی برداشته شود، اظهار کرد: روانی ترافیک یکی از مواردی است که تاثیر بسزایی در آرامش روانی مردم دارد که در این خصوص انتظار داریم برنامه ریزی خوبی انجام شود .

آیت الله دستغیب با اشاره به زحمت و تلاش پاکبانان در راستای نظافت و پاکیزگی شهر شیراز،  گفت: تلاش در جهت تامین حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری کار با ارزشی است و پرداخت حقوق بدون تاخیر به پاکبانان شهرداری کار با ارزش تری است .

وی با بیان اینکه مردم نیز به صورت پراکنده از زحمات پاکبانان تقدیر می نمایند، افزود: باید تلاش کرد تا کمک های مردمی به صورت سازمان یافته انجام شود .

هاشم پور نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه حوزه مالی و اقتصادی شهردار شیراز وظیفه تامین مالی پروژه ها ، جذب سرمایه گذار و هزینه های جاری شهرداری را بر عهده دارد، اظهار کرد: علاوه بر تامین هزینه های پروژه های عمرانی، ماهانه نیز نزدیک به ۶5 میلیارد تومان هزینه جاری پرداخت می گردد که تمام این هزینه ها بدون کمک های دولتی تامین می شود .

وی با بیان اینکه در شرایط ویژه ی اقتصادی هستیم، گفت:  شهرداری در ارایه خدمت به مردم کوتاهی و کم کاری نکرده است و علیرغم تمام سختی ها منابع مالی پروژه ها را تامین کرده و اجازه نداده است که هیچ پروژه ای از روند تکمیل خود بازبماند .

معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز با بیان اینکه تمام پرسنل شهرداری تلاش می کنند تا بهترین خدمت را به مردم ارایه دهند، افزود: از طرفی هزینه های توسعه و نگهداشت شهر افزایش یافته .لذا اعتقاد داریم با بکارگیری سیاست ها و تصمیم های صحیح وضعیت فعلی را پشت سر خواهیم گذاشت .

وی با اشاره به این موضوع که شهرداری ها در گذشته بخشی از درآمد خود را از طریق بودجه های دولتی تامین می کردند، گفت: به مرور زمان این کمک ها کاهش یافته و امروز شهرداریها درآمدهای خود را از طریق دریافت عوارض و بهای خدمات و همچنین جذب سرمایه گذار تامین می نمایند .

معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز با بیان اینکه فراهم نمودن بستر سرمایه گذاری در شهر شیراز  حالا دیگر یک ضرورت آشکار است ، افزود: تاریخ اقتصادی این شهر یادآور آن است که در گذشته سرمایه گذارانی به شهر شیراز آمده اند اما به دلیل فراهم نبودن بستر سرمایه گذاری در دیگر شهرهای کشور سرمایه‌گذاری کرده اند و شیراز همچنان از مسیر رونق سرمایه گذاری و توسعه بازمانده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: