• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4914-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

مدیرکل حوزه استاندار فارس تاکید کرد:

لزوم افزایش تاب‌آوری اجتماعی برای کاهش آسیب‌ها

مدیرکل حوزه استاندار فارس بر لزوم تعامل بخش خصوصی و دولتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: افزایش تاب‌آوری اجتماعی می‌‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موجود را کاهش دهد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس عبدالرضا قاسم‌پور در کارگاه آموزشی تسهیلگران تاب‌آوری اجتماعی افزود: افزایش تاب‌آوری اجتماعی، افراد را توانمند می‌کند تا در مواجهه با دشواری‌ها و ناملایمات زندگی و شغلی، آسیب نبینند و از این موقعیت‌ها برای شکوفایی و رشد شخصیت خود استفاده کنند .

وی کاهش آسیب‌های اجتماعی را نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، آموزش کاربردی و ارائه راهکارهای علمی و عملی مناسب دانست و افزود: با بهره‌گیری از نظر علمی کارشناسان فرهنگی مجرب استان، تجربیات و توانمندی‌های آنها به عنوان ابزار قدرتمندی که در زمینه دولتی و خصوصی تجربه لازم را دارند، می‌توان با پدیده‌ها، ناهنجاری و آسیب‌های اجتماعی مقابله کرد.

مدیرکل حوزه استاندار فارس مبارزه با آسیب‌های اجتماعی را کار سخت و حساسی دانست و اظهارکرد: باید این کار با ظرافت، تدبیر و درایت کامل در محله‌های آسیب‌پذیر تمام نقاط استان دنبال شود.

قاسم‌پور ادامه داد: تعامل بخش خصوصی و دولتی و مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های مختلف اجتماعی در کاستن از آسیب‌های اجتماعی در نقاط حاشیه‌نشین شهری و محلات آسیب پذیر و بافت‌های فرسوده بسیار تاثیرگذار است.

وی گفت: آنچه که در محلات آسیب‌پذیر می‌تواند تحول کیفی ایجاد کند این است که در  طرح بازآفرینی محلات شهری، افزون بر پرداختن به مسائل عمرانی و سازندگی فیزیکی باید به موضوعات فرهنگی نیز نگاه ویژه‌ای شود.

مدیرکل حوزه استاندار فارس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه فرهنگ زیربنای اقتصاد و سیاست است، تاکید کرد: مسایل فرهنگی و اجتماعی زیربنا محسوب می‌شوند و باید به آن‌ها توجه دو چندان شود.

قاسم‌پور تصریح کرد: هر اقدام عمرانی و اقتصادی در مناطق شهری و روستایی باید پیوست فرهنگی داشته باشد و نخست باید کار فرهنگی انجام شود.

وی به برنامه‌ریزی تشکیلاتی و سازمان یافته دولت تدبیر و امید در خصوص توانمند سازی اقشار مختلف جامعه برای مقابله با تهدیدات اجتماعی و فرهنگی موجود اشاره کرد و افزود: دولت در بحث اعتیاد، رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را مطرح کرد برای این که خانواده‌ها اهمیت و حساسیت این موضوع را درک کنند و تلاش استان نیز در این جهت است.

مدیرکل حوزه استاندار فارس، تاب‌آوری اجتماعی را یک فرصت و ضرورت مهم خواند و گفت: باید با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تاب‌آوری اجتماعی، تهدیدهای به وجود آمده را به فرصت تبدیل کنیم.

قاسم‌پور افزود: تاب‌آوری اجتماعی نه تنها موجب افزایش قدرت تحمل و سازگاری آن‌ها در برخورد با مشکلات می‌شود بلکه مهمتر از آن منجر به حفظ سلامت روانی و ارتقا آن نیز خواهد شد.

وی همچنین بر ضرورت توجه به مساله پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره و تاکید کرد: موضوع پیشگیری باید در کنار مقابله با آسیب‌های اجتماعی به طور جدی دنبال شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: