• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر جهادکشاورزی لامرد:

بهره‌برداری از ۱۵۰۰ هکتار پروژه‌ی آبیاری نوین در هفته دولت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لامرد گفت: به‌مناسبت هفته‌ی دولت ۱۵۱۲ هکتار طرح آبیاری نوین اجرا شده در این شهرستان بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، محمدصادق فانی یکشنبه ۱۴ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: طرح‌های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی با هدف بهینه‌سازی استفاده از منابع آبی در عرصه‌ی کشاورزی اجرایی شده است.

فانی با بیان اینکه ۱۱۴۶ هکتار از این اراضی سال ۹۶ و ۳۶۶ هکتار آن امسال به آبیاری نوین مجهز شده است، گفت:  برای اجرای این میزان از طرح‌های آبیاری نوین در مجموع ۱۳۷ هزار و ۹۰۲ میلیون ریال هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: از کل اعتبارات هزینه شده برای طرح‌های نوین آبیاری، ۸۵ درصد کمک‌های بلاعوض دولتی و ۱۵ درصد توسط بهره‌بردار تامین مالی شده است.

فانی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها برای ۱۲۸ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است، از  آغاز کشت پائیزه با کشت گوجه فرنگی در اراضی لامرد خبر داد و گفت: کشت پائیزه شهرستان از روستای لاورخشت شروع و تاکنون ۳۰ هکتار از اراضی کشت شده است.

او با یادآوری اینکه کشت پائیزه در این شهرستان تا نیمه‌ی مهرماه ادامه خواهد داشت، گفت: در این مرحله از کشت بالغ بر ۳۰۰ هکتار زیر کشت گوجه فرنگی، فلفل و بادمجان خواهد رفت.

فانی گفت: کارشناسان جهادکشاورزی شهرستان لامرد پیش‌بینی می‌کنند بیش از ۱۰ هزار تن محصول از کشت پائیزه برداشت شود.  

مدیر جهادکشاورزی شهرستان لامرد همچنین از افزایش ۱۰ هکتاری اراضی تخصیص یافته به کاشت کنجد خبر داد و گفت: هم‌اینک در ۱۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی لامرد به کشت کنجد اختصاص یافته است و پیش‌بینی می‌کنیم از این اراضی ۱۸۰ تن محصول کنجد برداشت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: