• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-5114-5
  • خبرنگار : 014
  • منبع خبر : ----

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس:

جهاددانشگاهی فعالان اقتصادی را جهت‌دهی کند

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید دارد که جهاددانشگاهی به‌عنوان نهادی علمی مبتنی بر کار جهادی می‌تواند عمل کنندگان امور اقتصادی را خردمندانه با روش جامعه‌شناسانه در مسیر توسعه قرار دهد.

مسعود رضایی در گفت و گو با ایسنا منطقه‌ی فارس با تبریک فرارسیدن ۱۶ مرداد، سالروز تاسیس جهاددانشگاهی به فرمان حضرت امام(ره) و فعالیت خبرگزاری دانشجویان ایران،  با تاکید بر این موضوع که جهاد دانشگاهی باید متناسب با موقعیت استان‌ها از نظر فرهنگی، جغرافیایی، تاریخی و سیاسی برنامه‌ریزی کند، گفت: این نهاد انقلابی باید عمل کنندگان امور اقتصادی را خردمندانه با روش جامعه‌شناسی در جهت توسعه قرار دهد.

نماینده‌ی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر ساختار جهاد دانشگاهی انعطاف‌پذیر باشد و ابتدا نیازهای کشور را شناسایی و سپس بستر فراهم شدن آنها را مد نظر قرار دهد و بتواند متناسب با موقعیت‌ها و ضروریات کشور تغییر روش دهد، می‌تواند سازنده و پیش برنده باشد.

وی با بیان اینکه جهاد به معنی تلاش و کوشش کردن برای استنباط  امر سره از ناصره و اصلاح امور است، گفت: جهاد دانشگاهی برای بهبود امور دانشگاهی و به کارگیری بهترین نظریه علمی مامور شد اما متاسفانه در ابتدای انقلاب بیشتر در زمینه پاکسازی اساتید و دانشجویان کار شد که ضرر آن اگر بیشتر از سود‌ آن نبود، کمتر هم نبود.

رضایی با یادآوری اینکه در ابتدای انقلاب بسیاری از افراد توانمند کنار گذاشته شدند و در بعد نرم‌افزاری و کیفیت علمی به خوبی کار نشد، اظهار کرد: هنوز هم آثاری از آن اعمال در جهاد دانشگاهی باقی مانده است که اگر در این مقطع حساس به کیفیت علمی و هدف‌های سازنده‌ی انقلاب پرداخته شود، این نهاد انقلابی می‌تواند بسیار موثر و جهت دهنده باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: