• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-3073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

توسعه‌ی فارس از مسیر دانشگاه می‌گذرد

استاندار فارس با بیان اینکه مراکز علمی و دانشگاهی این استان دارای برجستگی و ظرفیت‌های بالایی است، گفت: توسعه این استان از مسیر مراکز علمی و دانشگاهی می‌گذرد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از اسماعیل تبادار در جلسه شورای دانشگاه‌های استان با تاکید بر لزوم ارتباط بین دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها افزود: اگر ظرفیت‌ها، امکانات و نیازهای دستگاه‌های اجرایی با توانمندی‌ها و سرمایه‌های انسانی مراکز علمی و دانشگاهی به اشتراک گذاشته شود تحول در استان رخ خواهد داد .

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه آسیب شناسی درون دانشگاه‌ها ضرورتی انکارناپذیر است، گفت: انتظار داریم پایان نامه‌های دانشجویان با مسایل اساسی و مشکلات استان مرتبط باشد و با وارد شدن به ضرورت‌ها و نیازهای جامعه، علم به ثروت تبدیل و اثربخشی قابل توجهی در جامعه ایجاد شود .

تبادار افزود: باید با تلاش مدیران حلقه‌های تولید ثروت و سرمایه از علم و دانش شکل بگیرد و کمبودهای استان با تکیه بر توانمندی‌های علمی نخبگان دانشگاهی رفع شود .

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم از ظرفیت های علمی دانشگاه های استان فارس برای رفع موانع این استان در حوزه های مختلف استفاده کنیم .

استاندار فارس با بیان اینکه دانشگاه ها نباید وابسته به بودجه دولت باشند، گفت: دانشگاه می تواند با کارآفرینی و بکارگیری نخبگان تولید ثروت کند و علم را به سرمایه مضاعف تبدیل کند .

تبادار گفت: انتظار داریم در موضوعاتی مانند آمایش سرزمین، آب و کشاورزی و آسیب‌های اجتماعی، دستگاه‌های اجرایی استان در کنار دانشگاه‌ها و مراکز علمی بتوانند راهکارهای مفید و علمی برای خروج از مشکلات ارایه کنند .

براساس این گزارش روسای دانشگاه‌های شیراز و علوم پزشکی شیراز، رئیس پارک علم و فناوری و رئیس بنیاد نخبگان استان نیز در این جلسه دیدگاه‌های خود در خصوص مشکلات آموزش‌عالی و راهکارهای مد نظر در زمینه‌ی رفع معضلات این حوزه را بیان کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: