• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راه و شهرسازی فارس خبر داد:

بهره‌برداری از ۳۷۴ میلیارد ریال طرح راه و شهرسازی در فارس

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: همزمان با هفته دولت طرح‌های این مجموعه در حوزه بزرگراه، راه روستایی، مسکن مهر به ارزش ۳۷۴ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس فیروز تکاور دوشنبه ۱۵ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: پروژه‌های پیش‌بینی شده برای بهره‌برداری در هفته‌ی دولت مربوط به حوزه‌های راه و مسکن است.

به گفته‌ی تکاور بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگراهی، راه روستایی و مسکن مهر از طرح‌های آماده‌ی بهره‌برداری در هفته‌ی دولت امسال است، گفت: هفته‌ی دولت امسال تعداد ۸۹۸ واحد مسکن مهر آماده بهره‌برداری است.

وی گفت: بزرگراه مرودشت درودزن یکی از مهمترین بزرگراه‌های در دست احداث این اداره کل است و به‌دلیل حجم بالای ترافیک عبوری در منطقه و اینکه مرودشت یکی از مهمترین قطب‌های کشاورزی در کشور و استان است و حجم بالای تردد وسایط نقلیه سنگین برای جابجا کردن محصولات کشاورزی در این محور وجود دارد بزرگراه شدن این محور بسیار مهم و لازم محسوب می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس با بیان اینکه طول محور مرودشت درودزن ۴۵ کیلومتر است که ۲۲ کیلومتر آن قبلا زیر ترافیک قرار گرفته، گفت: ۳ کیلومتر از این محور آماده بهره‌برداری و ۲۰ کیلومتر باقیمانده نیز در حال ساخت است.

تکاور، با اشاره به تاثیر ایجاد و تکمیل شبکه بزرگراهی، راه‌های اصلی و فرعی و راه روستایی در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، گفت: هر کجا این زیرساخت‌ها ایجاد و تکمیل و حمل و نقل نیز تقویت شد، توسعه‌ از سرعت بیشتری برخوردار بوده است.

به گفته‌ی مدیرکل راه و شهرسازی فارس، یکی از اهداف توسعه‌ و بهسازی راه‌های مواصلاتی را کاهش حوادث رانندگی و روان‌شدن ترافیک در محورهای مختلف دانست.

تکاور خاطرنشان کرد: حدود ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه‌های راه روستایی در شهرستان‌های مرودشت، فسا، خرامه، رستم و ممسنی در هفته‌ی دولت آماده بهره‌برداری است.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس همچنین با اشاره به آماده شدن ۸۹۸ واحد مسکن مهر برای افتتاح در هفته‌ی دولت، گفت: این واحدها در قالب تعاونی، تفاهمنامه سه جانبه و خود مالک احداث و در ساخت آن از ۲۲۴ میلیارد ریال تسهیلات دولتی استفاده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: