• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-5914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو شورای اسلامی شهر شیراز:

زمان تغییر رویه‌های ناکارآمد در مدیریت شهری است

عضو شورای اسلامی شهر شیراز تاکید دارد که زمان تغییر رویه‌های ناکارآمد در مدیریت شهری فرارسیده است و مدیران باید بدانند که دوران نگاه ارباب رعیتی تمام شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، نوذر امامی عصر دوشنبه ۱۵ مرداد در نطق قبل از دستور جلسه‌ی علنی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: دیگر نگه داشتن ارباب رجوع پشت درهای بسته و نگاه تحقیر آمیز به شهروندان قابل تحمل نیست! از این پس مدیریت شهری باید روش تعاملی را جایگزین روش‌های منسوخ شده و مردود ارباب رعیتی کند.

او با تصریح اینکه با روش‌های مشارکتی شیراز را می‌توان به سمت توسعه سوق داد، گفت: باید زمان انجام امور اداری مراجعین به شهرداری را کوتاه کرد.

عضو شورای شیراز با بیان اینکه در این روزهای سخت ما احتیاج به همبستگی و حمایت داریم، تاکید کرد که به دلیل سوء مدیریت بسیاری از نخبگان و سرمایه گذاران از شیراز فرار کرده‌اند! درایت و دلسوزی مدیریت شهری است که می تواند، آرامش و رونق را به شهر برگرداند !

امامی خاطرنشان کرد که مهمترین تعهدات اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و وعده‌های انتخاباتی آنان شفافیت و پای‌بندی به قانون و وعده‌ها بوده است، گفت: اندیشه سیاسی اصلاحات صرفاً به استفاده از  یک واژه خلاصه نمی‌شود. بلکه باور به اصلاح فرایندهای ناصواب در مدیریت شهری و اصلاح کلاف سر در گم مردم و مخاطبین در مدیریت شهری و اصلاح روند و فرآیند غیر وابسته به شخص  است که می تواند مردم را از این غل و زنجیرهای بروکراسی اداری و طاقت فرسا خلاص کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه نقش نظارتی شورای شهر بر اجرای دقیق سیاست ها و راهبردهایی که برای اداره شهر در نظر گرفته شده، بسیار کم رنگ شده است. از همکاران خود در شورای شهر انتظار دارم، سازو کار نظارت بر عملکرد شهرداری را تدوین و بر اجرای دقیق آن اهتمام داشته باشند .

امامی خاطرنشان کرد: باز تعریف سیستم اتوماسیون اداری به طوری که امکان دسترسی آنلاین به مکاتبات شهرداری توسط اعضای شورای شهر و امکان انجام مکاتبات و پیگیری درخواست های مراجعین به شورای شهر برای نظارت دقیقتر بر عملکرد شهرداری و کاهش بروکراسی اداری و تشریفات زائد که اسباب نارضایتی ارباب رجوع را فراهم می‌کند، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این روزها مردم کشور ما به لحاظ فشارهای شدید اقتصادی و تورم و گرانی اعتراضات شدیدی به مسئولان نظام داشته و به نوسات ارزی و گرانی لجام گسیخته معترض هستند متاسفانه قدرت خرید مردم بویژه طبقه آسیب پذیر جامعه و کارمندان و کارگران بشدت پایین آمده و مردم جامعه برای امرار معاش در سختی و فشار زایدالوصفی هستند.

امامی که اعتقاد دارد بی‌اعتمادی نزد مردم نمود بیشتری یافته است، گفت: در این اوضاع اسفناک اقتصادی هر روز خبر از اختلاس و سوء استفاده مالی در موسسات اقتصادی و بانک‌ها و بالا رفتن نرخ ارز و سکه طلا توسط رسانه ها بیشتر امنیت اجتماعی و اقتصادی و زندگی مردم را دچار تزلزل می‌کند و هر کسی گناه این وضعیت آشفته و نابسامان را بگردن دشمنان خارجی و داخلی و یا سوء مدیریت اقتصادی دولت و عوامل متعدد دیگر می‌اندازند.

او با بیان اینکه در این اوضاع دشمنان قسم خورده و بویژه منافقین و سلطنت طلب‌ها بیکار ننشسته و هیزم آتش نارضایتی را بیشتر می‌کنند،‌گفت: هر چند تحریک دشمنان این کشور در اعتراضات بی تاثیر نیست اما علت اصلی  بحران و مشکلات امروز جامعه ما سوء مدیریت و بی برنامگی و فساد و تبعیض و اختلاس و‌گسست اجتماعی و ناامیدی و بیکاری جوانان تحصیل کرده و فرار مغزها و سرمایه های مادی و معنوی  و بی اعتمادی به مسولین و در یک کلام کم شدن سرمایه اجتماعی است.

امامی با این تذکر که امنیت روانی و اطمینان به ثبات و دوام جامعه کم و انسجام و وحدت ملی دچار خدشه و آسیب فراوان شده است،‌ گفت: در همین بحران ارزی که برای کشور ما پیش آمد، ترکیه هم دچار سقوط واحد پول شد اما با یک اشاره اردوغان طرفدارانش با تزریق دلارهای ذخیره‌ی خود مشکل ارزی را حل کردند؛ اما آیا در کشور ما کسی به حرف معاون رییس جمهور توجهی کرد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه باید در سیاست‌های داخلی و خارجی تجدید نظر کرد و صدای فریاد مردم را شنید و آن‌را دست کم نگرفت و همه علت ها واعتراضات مسالمت آمیز آنان را به خارج و دشمنان نسبت نداد؛ گفت: تا دیر نشده باید آبی از دلجویی و توجه و رسیدگی و اقدام عملی بر این آتش پاشید و به خواسته‌های به حق مردم توجه کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: