• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عملیات اجرایی محور پاسارگاد سیربانو در فارس آغاز شد

عملیات اجرایی احداث محور پاسارگاد به سوباتان و سیربانو در شمال استان فارس آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس سه‌شنبه ۱۶ مرداد در حاشیه‌ی مراسم کلنگ‌زنی احداث این محور، گفت: با ساخت این جاده فاصله‌ی شهرستان‌های سعادتشهر و اقلید ۴۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

فیروز تکاور با تصریح اینکه احداث این محور تاثیر بسزایی در رونق گردشگری و به تبع آن ایجاد اشتغال در منطقه خواهد داشت، گفت: خوشبختانه اکنون تمام کارگاه‌های راه‌سازی در سراسر فارس فعال است.

وی با بیان اینکه تمام محورهای مواصلاتی اصلی در استان فارس به بزرگراه تبدیل خواهد شد، گفت: سال آینده و با افتتاح آزادراه شیراز به اصفهان، یک گام بلند در رونق بیشتر استان برداشته می‌شود.

تکاور اعتقاد دارد که با اتمام عملیات ساخت پروژه‌های بزرگراهی در فارس، یکی از مهمترین زیرساخت‌های اقتصادی متحول می‌شود، گفت: با احداث جاده‌ی پاسارگاد، سوباتان، سیربانو شهرستان سعادتشهر به آزادراه متصل خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس با بیان اینکه و مسافت شهرهای پاسارگاد و سده ۱۲۰ کیلومتر است، گفت: تنها ۳۸ کیلومتر از این مسیر باقیمانده که ۲۸ کیلومتر آن در شهرستان پاسارگاد و ۱۰ کیلومتر در شهرستان اقلید قرار دارد.

تکاور اعتبار مورد نیاز برای اجرای این محور به طول ۱۱ کیلومتر ۸۰ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: حجم خاکبرداری ۱۰۸ هزار مترمکعب، حجم خاکریزی ۱۱۸ هزار مترمکعب است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: در طول این مسیر ۲ دستگاه پل با ۲ دهانه‌ی ۶ متری نیز باید احداث شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: