• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 975-681-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

ابقاء سیروس پاکفطرت در هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس/
کامیاب: وظیفه‌ی ورزش و جوانان تامین سلامت از مسیر ورزش است

با برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس بار دیگر سیروس پاکفطرت با اکثریت آراء برای ۴ سال در سمت رئیس این هئیت ابقاء شد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس سه‌شنبه ۱۶ مرداد و برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس که با حضور علی مجدآراء رئیس فدراسیون هیئت‌ ورزش‌های همگانی و حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس همراه بود، سیروس پاکفطرت با کسب ۱۹ رای برای ۴ سال در سمت ریاست این هیئت ابقاء شد .

وظیفه ما تامین سلامت مردم از طریق همگانی کردن ورزش است

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در جلسه‌ی مجمع انتخاباتی هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس گفت: وظیفه ما تامین سلامت مردم از طریق همگانی کردن ورزش است .

حیدرعلی کامیاب از لزوم قرار گرفتن ورزش در سبد خانوارهای شهری و روستایی سخن گفت و افزود: پیچیدگی روابط انسان‌ها در جامعه امروز نیاز به ورزش را ضروری تر از گذشته کرده است .

وی توسعه را یکی از امور ضروری و اجتناب ناپذیر دانست، ولی در عین حال گفت: توسعه علم، ماشینی شدن زندگی، فاصله گرفتن انسان‌ها از یکدیگر و پیچیده شدن روابط آنها را به دنبال داشته است .

دبیر شورای عالی ورزش استان، توسعه علم و دانش را چاقوی دو لبه‌ای دانست که اگر در کنار آن نیازهای انسانی جوامع در نظر گرفته نشود نتیجه‌ای جز خمودگی و افسردگی عناصر اصلی جوامع رادر پی نخواهد داشت .

کامیاب حاصل توجه نکردن به نیازهای انسانی در جوامع در حال توسعه وجود انسانهایی به ظاهر سالم از نظر جسمی اما بیمار ونیازمند از نظر روحی دانست و گفت: ایجاد شادی و نشاط می بایست در دستور کار هیئت های ورزشی استان خصوصا هیئت ورزشهای همگانی قرار گیرد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس افزود: البته این توقع بی جایی است که ما از مردم انتظار ورزش کردن داشته باشیم اما زیرساخت‌های آن را در استان فراهم نکنیم .

وی با بیان اینکه برای ورزش همگانی خط قرمزی از نظر سن و سال وجود ندارد گفت: براین اساس اداره کل ورزش و جوانان فارس با اعتقاد بر لزوم افزایش زیرساخت‌های ورزشی خصوصا در حوزه همگانی از سال ۹۴ تاکنون در یک پروسه جهادی بیش از یک و نیم میلیون متر مربع بر سرانه ورزشی استان افزوده است .

کامیاب ادامه داد: ساخت ۲۷۳ زمین چمن مصنوعی در شهرستان‌ها و روستاهای استان احداث و بهره‌برداری رساندن چندین خوابگاه ورزشی و ده ها سالن ورزشی چند منظوره نیز در راستای همین سیاست در استان انجام گرفته است.

وی نقش شهرداری های سراسر استان را در توسعه ورزش همگانی نقشی مهم و تاثیرگذار دانست و گفت: نه تنها شهرداری ها بلکه تمام نهادها و دستگاه‌های دیگر استان نیز باید برای افزایش سطح سلامت شهروندان تلاش کنند .

پیشرو بودن فارس در ترویج فرهنگ ورزش همگانی

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز گفت: استان فارس در توسعه و ترویج فرهنگ ورزش همگانی در بین اقشار مختلف جامعه در سطح کشور پیش رو بوده است .

علی مجدآرا در مجمع انتخاباتی هیئت ورزش‌های همگانی استان فارس سخن می‌گفت با تبریک روز و هفته خبرنگار و با بیان اینکه استان فارس در توسعه و ترویج فرهنگ ورزش همگانی در جامعه پیشگام بوده است، گفت: هیئت استان فارس باید با انرژی بیشتر به فعالیت خود ادامه دهد و با توجه به برنامه‌های اجرا شده در چهار سال اول رتبه هیئت را در سطح کشور از عدد 16 به رتبه اول در سال 96 ارتقاء داده است که این امر موجب شد اعضای مجمع برای دومین بار به سیروس پاک فطرت اعتماد کرده و با بیشترین آرا وی را انتخاب کنند .

مجدآرا با بیان اینکه سند تحول بسیار مناسب انجام شده و روند روبه رشد آن تا سطح ممتاز پیش رفته است، افزود: ورزش همگانی مدیریت همگانی نیاز دارد زیرا در این خانواده بزرگ افراد زیادی در حال فعالیت هستند تا شادی و نشاط را برای مردم به ارمغان بیاورند .

وی فارس را در پیگیری طرح تحول بهترین دانست و بیان کرد: با برنامه ریزی در فدراسیون تا پایان امسال 15 طرح را بصورت پایلوت به استانها ابلاغ می کنیم و انتظار داریم تا پایان سال جاری همه استان‌ها آن را اجرایی کنند .

مجدآرا گفت: در این طرح اعلام شده منابع مالی قابل توجه از طرف وزارتخانه در نظر گرفته شده که می تواند در ورزش همگانی پیشرفت خوبی حاصل شود و استان فارس به دلیل فعالیتهای خوبی که داشته می تواند اولین استان در اجرای این 15طرح باشد و در واقع مجری آن شیراز است .

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با بیان اینکه کسب موفقیت خانم‌ها شیبانی و تنگستانی در مسابقات همگانی که در ژاپن برگزار شد مایه مباهات و افتخار برای این استان است، گفت: در رشته طناب زنی و دو و میدانی بانوان ورزشکار شیرازی خوش درخشیدند و این نشان داد هیئت استان فارس در بحث قهرمان پروری هم قدم‌های موثری برداشته است و با وجود مدیر کل انقلابی فارس در توسعه زیرساخت‌ها و فضاهای ورزشی می‌توان امیدوار بود در چهارساله پیش رو تحولات بیشتری در جهت جذب مردم به ورزش همگانی در این استان انجام شود .

مجدآرا با اشاره به اینکه ورزش همگانی باید در شهرستان‌ها گشترش بیشتری داشته باشد، گفت: توجه به ایجاد شادی و نشاط در شهرستان‌ها و روستاها موجب می شود افراد بیشتری در کشور جذب ورزش شوند و در واقع ورزش همگانی سکوی پرتاب قهرمانان در رشته مختلف ورزشی است .

وی به عملکرد فدراسیون در سال گذشته هم اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه با همت مدیران شهرستانی در آموزش، بانوان و کارآفرینی رتبه اول را کسب کردیم .

مجدآرا گفت: شورای راهبردی که هرساله به ریاست استاندار برگزار می شود باید ابزار لازم از جمله جاده سلامت و پارکهای ویژه بانوان را توسعه دهیم و با برنامه ریزی با صداسیما شرایط پخش مستقیم پیادهروی های خانوادگی و همچنین سایر برنامه های همگانی را برای مردم ایجاد کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: