• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان صمت فارس:

فارس رتبه‌ی هفتم اشتغال صنعتی را دارد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: استان فارس رتبه‌ی هفتم اشتغال صنعتی کشور را در اختیار دارد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس علی همتی گفت: استان فارس ۷۰ شهرک و ناحیه‌ی صنعتی دارد که ۶۱ واحد آن فعال است.

او خاطرنشان کرد که به لحاظ حجم صنایع مستقر شهرستان شیراز با ۵۳ درصد بیشترین تعداد را در خود جای داده و پس از آن شهرستان‌های نی‌ریز، لارستان و مرودشت قرار دارد.

همتی اضافه کرد: شهرستان‌های گراش، خنج، فراشبند، پاسارگاد، رستم و خرامه نیز از نظر تعداد واحدهای صنعتی در پایین‌ترین رتبه‌ها قرار دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: به لحاظ اشتغال صنعتی نیز شهرستان‌های شیراز، مرودشت و سپیدان بیشترین تعداد و گراش، پاسارگاد، خنج و خرامه کم‌ترین میزان اشتغال صنعتی را به خود اختصاص داده‌اند .

همتی تصریح کرد: استان فارس در تعداد پروانه بهره‌برداری صنعتی رتبه چهارم، از نظر میزان سرمایه‌گذاری در این بخش رتبه‌ی دوازدهم و از نظر اشتغال صنعتی رتبه هفتم کشور را دارد .

رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت فارس افزود: در بخش تولید انرژی به لحاظ ریسک و سرمایه‌گذاری بالا کمتر سرمایه‌گذاری شده است بنابراین با توجه به اولویت‌های دولت شاهد استقبال سرمایه‌گذاری به ویژه در زمینه تولید برق و (CHP) هستیم؛‌ البته در زمینه‌ی بازیافت هم سرمایه‌گذاری کمی انجام شده است.

همتی تاکید دارد که بیشترین فعالیت‌ها در بخش صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در فارس دیده می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: