• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2580-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پیام تبریک مسئولان فارس به‌مناسبت روز خبرنگار

مسئولان استان فارس هر یک با انتشار پیام جداگانه‌ای فرارسیدن روز 17 مردادماه، سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار را به فعالان این عرصه در فارس تبریک گفتند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، استاندار فارس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرمانده سپاه فجر فارس، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و شیراز، مدیرکل استاندارد، رئیس جهاددانشگاهی استان فارس و جمع دیگری از مدیران و مسئولان فارس با صدور پیام‌های جداگانه‌ای روز 17 مرداد را به خبرنگاران و عکاسان خبری تبریک گفتند.

در بخشی از پیام اسماعیل تبادار استاندار فارس آمده است؛ "زندگی انسان امروز، بیش از هر زمان دیگر مرهون دریافت اطلاعات درست، واقعی و دور از حواشی و وفادار به موازین حرفه ای ارتباطات اجتماعی و اطلاع‌رسانی است .

بر این اساس، وجود سازوکارهای تضمین کننده فعالیت حرفه‌ای خبرنگاران، هموار بودن مسیر انتشار آزاد اطلاعات و حق دسترسی مردم به اطلاعات از مهمترین عناصر شکل گیری چرخه آزاد اطلاعات به شمار می‌رود. به درستی که خبرنگاران چشم بینا، زبان صادق، صریح و گویای مردم در عرصه اجتماعی، تحولات سیاسی و بین المللی هستند که باید همیشه رسالت خود را از دریچه" تعهد"، "صداقت" و " امانتداری" تعریف کنند .

جامعه خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات با روشنگری های خود می توانند در راستای هدایت افکار عمومی نقشی مهم ایفا کرده و راه پیشرفت جامعه را هموارتر کند و تلاش صادقانه اصحاب رسانه در پوشش خبری رویداد های مختلف به منظور ارتقاء سطح آگاهی اقشار مختلف مصداق بارز خدمت ارزشمند می باشد و همواره شایسته توجه و تقدیر است .

 همت والای خبرنگاران در انعکاس اخبار و اطلاعات، بیان مسائل ومشکلات مردم و انعکاس واقعیت‌های زندگی اجتماعی، ارزشهای بلند و ستودنی است. به ویژه آنکه ایفای این رسالت خطیر با رعایت موازین اخلاقی و شرافت حرفه‌ای، احترام به حقوق فردی و اجتماعی مردم و حفظ حریم و اسرار خصوصی و شئون انسانی مخاطبان، همراه بوده باشد. اینجانب با گرامیداشت روز خبرنگار بر خود فرض میدانم که با تعامل، همکاری صمیمانه و سازنده با اصحاب رسانه گام‌های بلندی در توسعه استان برداریم."

براساس این گزارش رئیس جهاددانشگاهی استان فارس نیز با اشاره به اهمیت رسانه و فعالیت‌های رسانه‌ای در جهانی که روز به روز دیوارها و مرزهای آن برداشته می‌شود؛ اهمیت توجه به جایگاه و مقام خبرنگار را یادآور شده است.

دکتر مظاهر بابایی در این پیام بر ضرورت واکاوی دقیق مشکلات و موانع موجود بر سرراه خبرنگاران و فعالیت حرفه‌ای آنان و یافتن راهکارهای مناسب برای حل این مشکلات تاکید کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در پیامی ضمن گرامی‌داشت 17 مرداد به اهمیت نقش آفرینی خبرنگاران در پیشبرد اهداف نظام سلامت اشاره کرده است.

دکتر علی بهادر خبرنگاران فرهیخته و صاحبان قلم و اندیشه، همواره با وفاداری به رسالت های حرفه ای این عرصه، همراه و همدوش خادمان سلامت مردم بوده اند و با انعکاس نیازمندی ها، به عنوان نیروی محرکه بسیاری خدمات، ایفای نقش کرده اند .

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس نیز در پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار، در پیام خود آورده است" اصحاب رسانه به عنوان سفیران آگاهی و نقش آفرینان عرصه فرهنگ سازی هستند که زندگی انسان امروز، بيش از هر زمان ديگر مرهون تلاش آنهاست. دقت، تیز هوشی، ایثار، صداقت در قلم و امانت داری برجسته ترین ویژگیهای یک خبرنگار است که  با اهتمام مداوم  می کوشد در راه آبادانی جامعه خویش به کار گیرد . "

مصیب امیری تاکید کرده است: " طی چند سال اخیر نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه به عنوان طلایه داران معرفی توانمندی ها، جاذبه ها و امکانات گردشگری استان غیر قابل انکار است و پیوند آنها با گردشگری نقش مهمی در تحول و رشد این صنعت ایفا کرده است."

در پیام فرماندهی سپاه فجر استان فارس نیز با اشاره به سالروز شهادت شهید صارمی و نامگذاری این روز به عنوان روز خبرنگار، این نکته بیانگر اهمیت و ارزش کار فعالان رسانه‌ای قلمداد شده است.

در این پیام تاکید شده است که " سالروز شهادت محمود صارمی صرفا یک واقعه تاریخی و مناسبت صنفی محسوب نمی شود بلکه به مثابه چراغ راهنمایی است برای همه تلاش گران حوزه مهم و راهبردی اطلاع‌رسانی درگیر به شمار می روند؛ از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران گرفته تا مسؤولان و همه افرادی که دغدغه  اطلاع رسانی صادقانه و منصانه را دارند . "

در ادامه این پیام آمده است: " امروز ملل و جوامعی که تعالی و ترقی آنان در سپهر دانایی و توانایی از درخشندگی خاصی برخوردار است اصحاب خبر و رسانه را بعنوان یکی از عوامل مهم در دست یابی به موفقیت و سربلندی مورد تکریم و ستایش قرار می دهند . "

به گزارش ایسنا، همزمان با هفته و روز خبرنگار، مدیران حوزه‌ی هنری فارس، شرکت شهرک‌های صنعتی، تعاون روستایی، امور روستایی و شوراهای استانداری فارس، راه و شهرسازی و روسای سازمان‌های صمت و جهادکشاورزی نیز این ایام را به خبرنگاران تبریک گفتند.

در این ایام شهردار شیراز به همراه معاونان خود با حضور در رسانه‌ها به خبرنگاران گل هدیه داد و از آنان قدردانی کرد و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز نیز با انتشار پیام‌هایی این روز را به فعالان عرصه‌ی خبر تبریک گفتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: