• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-3373-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده‌ی ولی فقیه در فارس:

خبرنگاری شغل نیست وظیفه است

نماینده‌ی ولی فقیه در فارس و امام جمعه‌ی شیراز تاکید دارد که خبرنگاری شغل نیست، وظیفه است و برای انجام این وظیفه باید خود را فراموش کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام پنجشبه ۱۸ مرداد در دیداری صمیمانه با اصحاب رسانه‌ی فعال در استان فارس با تصریح اینکه طلاب و خبرنگاران به لحاظ معیشتی در یک وضعیت قرار دارند که مطلوب نیست، گفت: در خبرنگاری و طبگی ویژه‌خواری وجود ندارد، مگر اینکه افراد یاز موقعیت خود سوء استفاده کرده باشند.

امام جمعه‌ی شیراز با تصریح اینکه خبرنگاری و طلبگی را باید یک وظیفه دانست، گفت: باید در رسانه ابعاد مختلف کار را در نظر بگیریم و ممکن است الگوی رسانه اروپایی و آمریکایی کفایت این منطقه را نکند و از این رو باید الگوی جدیدی ارائه شود .

دژکام با تاکید براینکه برای انجام وظیفه باید ما از بحث گرفتاری‌های خود عبور کرده و به فکر رسالتمان باشیم، لزوم مانور رسانه‌ها روی موضوع هویت ایرانی اسلامی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اصحاب رسانه برای حل مشکل به بحث و گفت‌وگو بپردازند، باید این گفت‌مگوها بیشتر آنان را به هم پیوند دهد.

او گفت: علی‌رغم آنکه در بعد از خطبه‌های نماز جمعه با حس خوبی از مصلا خارج شد؛ گفت: اما اخبار را که دیدم دیدم حس خوبی به مردم منتقل نشده چراکه الگوی رسانه‌ای کنونی خارجی است؛ باید الگوی اسلامی رسانه در کشور ایجاد شود.

آیت الله دژکام، یکی از مشکلات کنونی کشور را فاصله گرفتن با ادبیات کهن دانست و افزود: تبیین نقش امر به معروف و نهی از منکر یکی از کارکردهای لازم رسانه به شمار می‌رود و مبارزه با فساد یکی از مهمترین بخش های نهی از منکر است .

وی اضافه کرد: تهمت زدن و غیبت کردن به معنای خبر رساندن نیست و باید از این رو اخلاق رسانه‌ای تقویت شود و من آماده هستم که جلسات اخلاق رسانه را راه‌اندازی کنم چرا که رسانه ها در قبال مخاطب خودش وظیفه دارد .

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه بعد از بستن شدن تلگرام هنوز خیلی‌ها با آن کار می‌کنند زیرا آن نرم‌افزار اعتماد مخاطب را جلب کرده است، گفت: راستی و راستگویی مهمترین ابزار برای جلب اعتماد محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌های غربی پاره‌ای حقیقت گویی کرده و کار بزرگ را کوچک و کوچک را بزرگ نمایی می کنند، یادآور شد: جنگ رسانه‌ای را باید رسانه‌ها اداره کنند .

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه تقابل گروه‌های درون نظام باید به جایی برسد که رقابت باشد اما به نظام ضربه نزند، گفت: بعضی جریان‌ها خودشان را با نظام مساوی می‌دانند حال آنکه قسمتی از نظام هستند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز با بیان اینکه از ۲۴۰ رسانه فعال در استان فارس ۱۳۷ رسانه مکتوب و مابقی برخط است، گفت: در کشور ۹۳۰۰ رسانه‌ی فعال وجود دارد که که ۲۳۰۰ رسانه‌ی آن برخط است.

صابر سهرابی افزود: خبرنگاران تمام رسانه‌های دارای مجوز می‌توانند کارت رسانه‌ای را از سایت وزارت ارشاد دریافت و از تسهیلات ویژه‌ی آن استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: