• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-3473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم ممسنی در مجلس:

عمران روستایی عاملی موثر در کاهش روند مهاجرت است

نماینده شهرستان های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تداوم توسعه و عمران روستایی و محرومیت زدایی از روستاها تاکید کرد و گفت: این اقدامات تاثیر بسزایی در کاهش مهاجرت ها دارد .

به گزارش ایسنا منطقه ی فارس مسعود گودرزی شنبه 20 مرداد در بازدید از طرح های عمران روستایی روستای سراب بهرام افزود: تداوم خشکسالی و کم آبی معیشت مردم را در مناطق روستایی تحت تاثیر قرار داده است و می طلبد در کنار عمران و آبادانی روستاها برای ایجاد درآمد و کارآفرینی و تامین معیشت روستاها نیز برنامه ریزی و اقدام شود .

این نماینده مجلس افزود: در برخی از مناطق روستایی  تقریبا بسیاری از ظرفیت های طبیعی و خدادادی برای توسعه و پیشرفت وجود دارد اما به علت نبود  زیر ساخت ها, این ظرفیت ها بلا استفاده رها شده و مردم فقیر و محروم روستا هم یا همچنان در فقر و محرومیت خود می مانند یا اینکه به شهر ها مهاجرت می کنند که این موضوع عواقب ناگواری به دنبال خواهد داشت .

مدیر بنیاد مسکن شهرستان ممسنی نیز با بیان اینکه این شهرستان از مناطق اولویت دار در توسعه روستایی است، گفت: بسیاری از مناطق روستایی در این شهرستان در سال های مختلف از خدمات زیر بنایی بهره مند شده اما همچنان حجم محرومیت ها در این شهرستان بالا است و می طلبد که از همه ظرفیت های قانونی برای توسعه روستایی بهره گیری شود.

سید قاسم حسینی افزود: اجرای طرح‌های توسعه و محرومیت‌زدایی با شتاب در مناطق روستایی این شهرستان تداوم یافته و  سال گذشته ۵۶۰ فقره تسهیلات ۱۸ و ۲۰ میلیون تومانی به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

حسینی خاطرنشان کرد که به یکصد و هشتاد متقاضی، برای تعمیر مسکن تسهیلات ۴ و ۶ میلیون تومانی پرداخت شد که جمعا مبلغی حدود ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال را شامل شده است .

مدیر بنیاد مسکن شهرستان ممسنی همچنین از پرداخت وام‌های بلاعوض از محل منابع درآمدی حوادث و حساب ۱۰۰ امام راحل به ۱۴۴ نفر از متقاضیان در این شهرستان به مبلغ ۹ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال خبر داد .

حسنی گفت: در سالی که گذشت ۲۶۱ نفر از متقاضیان صدور پروانه ساخت روستایی به مساحت ۳۲ هزار و ۵۶۴ مترمربع پروانه ساخت روستایی دریافت کرده‌اند .

مدیر بنیاد مسکن ممسنی به پرداخت تسهیلات احداثی شهری از محل حوادث به هشت نفر از متقاضیان در این شهرستان به مبلغ ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و پرداخت ۴۸۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به این متقاضیان اشاره  کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: