• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

توسعه‌ی گردشگری در سپیدان با نگاهی جامع دنبال شود

استاندار فارس با بیان اینکه نگاه من به توسعه گردشگری در شهرستان سپیدان چیزی نیست که در حال حاضر آن را مشاهده می کنم، گفت: مدیران استان باید با نگاه جامع‌تری توسعه گردشگری این شهرستان را دنبال کنند .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل تبادار روز پنجشنبه در آستانه هفته دولت در سفر به شهرستان سپیدان به میان مردم نقاط روستایی این شهرستان رفت و در گفت و گو با آنان به بررسی مسایل و مشکلات این شهرستان پرداخت .

استاندار فارس در گفت و گوهای مردمی، مطالبات و درخواست‌ها آنان در حوزه های مختلف را شنید و سپس دستورات لازم برای رفع مسایل و مشکلات مربوط به توسعه گردشگری، برق، آب و سایر نیازمندی روستاها را صادر کرد و مقرر شد کارگروهی برای به نتیجه رسیدن مصوبات تشکیل شود .

استاندار فارس که در این سفر از سوی تعدادی از مدیران حوزه های اقتصادی و گردشگری همراهی می شد، با حضور در تعدادی از مجتمع های صنعتی به بررسی موانع پیش روی آنان در حوزه تولید پرداخت و بر لزوم رفع موانع در کوتاهترین زمان ممکن تاکید کرد .

تبادار در جریان این سفر در نشستی با مردم، مسئولان و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: شهرستان سپیدان منطقه‌ای است که استعداد برجسته ای در ابعاد مختلف کشاورزی، گردشگری و صنعتی دارد .

وی با انتقاد از روند توسعه مناطق گردشگری در شهرستان سپیدان، بر ضرورت تلاش بیش از پیش مدیران استان برای توسعه گردشگری در این شهرستان تاکید کرد .

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: توسعه گردشگری در سپیدان می‌تواند هم در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی موثر باشد و هم مردم را نسبت به امرار و معاش و ماندگاری در منطقه امیدوار کند .

تبادار در ادامه با اشاره به بازدید خود از مجتمع آب معدنی سی سان واقع در منطقه تنگ تیزآب سپیدان که دچار رکود شده است، بر ضرورت تلاش برای رفع موانع پیش روی تولید این مجتمع تولیدی از سوی دستگاه‌های متولی از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد و افزود: این مجتمع زمینه اشتغال ۵۰ نفر را فراهم کرده است و باید تلاش شود تا این اشتغال حفظ و موانع پیش رو برداشته شود .

وی ادامه داد: برای ایجاد ۵۰ شغل تلاش‌های زیادی صورت می گیرد و جای نگرانی است که در مجتمعی ۵۰ شغل در حال از بین رفتن باشد .

استاندار فارس با تأکید بر اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید اهتمام بیشتری به امر اشتغال داشته باشند گفت: موضوع اشتغال اولویت امروز جامعه است که همه باید برای ایجاد اشتغال در بخش های مختلف تلاش کنند .

تبادار با تأکید بر ضرورت تکریم سرمایه گذاران، خطاب به مدیران بیان کرد: وقتی مقابل سرمایه گذار می‌نشینیم باید احساس کنیم او صاحب اختیار است و ما باید زمینه ذهنی و پیشنهادی او را جلب کنیم نه اینکه زمینه هایی را برای فرار یک سرمایه‌گذار در دستور کار قرار دهیم .

وی ادامه داد: هر سرمایه‌گذاری را مشاهده کردیم باید مشتاقانه روی خوش به او نشان دهیم و انگیزه را در او برای سرمایه گذاری تقویت کنیم .

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت اگر این شیوه را مد نظر قرار دهیم قطعاً در زمان تنگنا، بخش خصوصی و سرمایه گذار با انگیزه بالا نسبت به سرمایه گذاری اهتمام می کند.  

تبادار با تاکید بر اینکه امروز برای ما ایجاد یک شغل نیز مهم است، افزود: امیدواریم همه مدیران زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی در راستای کارآفرینی و اشتغال فراهم کنند

استاندار فارس همچنین به بازدید خود از مجتمع آب معدنی ویوانت در منطقه تنگ تیزآب سپیدان اشاره کرد و یادآور شد: مدیر عامل این مجتمع فردی نیک اندیش و خیر است که برای رفع مشکلات مردم تلاش می کند.

تبادار، افراد نوع دوست را کسانی دانست که در کنار تامین نیاز زندگی خود، سخاوت، کرامت و بخشش را برای دیگران میخواهند و گفت: هرگاه افراد یک جامعه به هم رحم کرده و به هم نوعان توجه کنند رحمت خدا نیز نصیب این جامعه خواهد شد

استاندار فارس در ادامه با اشاره به تصمیم های اتخاذ شده برای حل مسایل و مشکلات مردم و واحدهای صنعتی در سفر به شهرستان سپیدان، از فرماندار این شهرستان خواست با جدیت این مصوبات را پیگیری کند تا عملیاتی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: