• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

افزایش طول زندگی مشترک زوج‌ها در فارس

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به آمار کاهش طلاق در استان فارس گفت: طول زندگی مشترک زوج‌ها در شیراز و فارس بیشتر شده اما همچنان طلاق وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس،  حجت الاسلام حمید مقامی شنبه 20 مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری طرح بهار نکو در استان افزود: با  راه اندازی مرکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده بهارنکو از سال 89 شاهد افزایش طول عمر مشترک و همچنین کاهش طلاق های زیر یک تا  چهار سال هستیم .

مقامی با بیان اینکه بالا بودن سن بانوان در مقابل آقایان، کم بودن سن آقا و خانم، ازدواج مجدد، تفاوت بالای سن آقا در مقابل خانم و.. . جز و ازدواج با ریسک بالا محسوب شده است ، خاطر نشان کرد: این مرکز با ارئه مشاوره تکمیلی و واحد مدد کاری باعث کاهش طلاق و انتخاب درست در زندگی مشترک شده است .

وی با اشاره به آ موزش بیش از 290 هزار نفر از سال 89 تاکنون ، افزود: در ۳ ماه اول سال جاری حدود ۸۲۰۰ نفر در شیراز آموزش دیده اند.

مقامی در عین حال گفت: این دوره ها که در گذشته حدود 14 ساعت برگزار می شد؛ با افزایش متقاضیان از اواخر سال 90 تاکنون به 6 ساعت آموزش برای زوجین در 17 شهرستان تبدیل شده است که تا پایان شهریور امسال تمام شهرستانهای استان پوشش داده می شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تصریح کرد: طبق آمار طلاق در شیراز در سال 89 طلاق زیر 4 سال 48 درصد بوده که این آمار در سال 95 به 28 درصد رسیده و همچنین طلاق های زیر یک سال نیز از آمار 14 درصدی دز سال 89 به 4 درصد در سال 95 کاهش یافته است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر اینکه دستگاه های فراوان باید برای کاهش طلاق برنامه ریزی داشته باشند گفت: آگاهی بخشی وظیفه این مراکز مشاوره محسوب می‌شود اما تمرکز ما بر آموزش های هنگام ازدواج است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: