• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2980-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امیری خبر داد:

انعقاد تفاهم‌نامه برای تهیه‌ی نقشه‌ی باستان‌شناسی فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس از انعقاد تفاهم‌نامه‌ی طرح تهیه‌ی نقشه‌ی باستان‌شناسی برای این استان خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از میراث فرهنگی فارس، مصیب امیری گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین پژوهشگاه میراث و اداره کل میراث فرهنگی فارس برای اجرای طرح تهیه‌ی نقشه‌ی باستان‌شناسی استان فارس منعقد شده است.

وی یکی از مهمترین و بنیادی ترین بخش های حفاظت آثار و کاهش آسیبهای ناشی از توسعه به میراث تاریخی- فرهنگی، شناسایی، ثبت و مدیریت اطلاعات مکانی مرتبط با آنهاست.

امیری ادامه داد: براین اساس از ابتدای سال 95 طرح تهیه نقشه باستان شناسی استان فارس در اولویت پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار گرفت و از تمامی ظرفیت های استانی و شهرستانی برای رسیدن به این هدف استفاده شد.

او گفت: حاصل این تلاش ساماندهی اطلاعات حدود 5 هزار اثر تاریخی بود که بیش از نیمی از این آثار در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس افزود: اطلاعات مورد اشاره ساماندهی شده تنها نیمی از داشته های تاریخی-فرهنگی استان بوده و یکی از راههای تسریع شناخت باستان شناسی تمامی مناطق استان و تهیه اطلس آثار تاریخی با همکاری دیگر ارگانهای متولی امر بود.

امیری گفت: اسفند ماه 95 طرح تهیه نقشه باستان شناسی استان فارس در هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی استان، مصوب گردید و در تیرماه سال جاری تفاهم نامه همکاری مشترک در طرح تهیه نقشه باستان شناسی استان فارس با پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور منعقد و پیش بینی می شود تا سال 1400 بتوان به اهداف این طرح دست یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: